Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-05-31 Chrzanów - idąc do ulicy Zielona i z powrotem
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#18972
od września 2006

2021.06.10 10:33 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
To był długi spacer po konkretny zakup przy ulicy Trzebińska. Oczywiście nie spieszyło mi się. Dlatego powstał ten dość długi fotoreportaż. Zaczynam od ulicy Piłsudskiego. Przy skrzyżowaniu z ulicą Oświęcimska dokumentuję pełnokwiatową odmianę złotlinu japońskiego - Kerria japonica.Idąc dalej przy skrzyżowaniu z ulicą Kościuszki mijam świerk kłujący - Picea pungens.

W pobliżu poczty znajduję onętka - Cosmos bipinnatus.Oto skrzyżowanie alei Henryka z ulicą Grunwaldzka i stale monitorowany podbiał pospolity - Tussilago farfara.Idąc dalej dokumentuję stan pomnika w miejscu egzekucji Żydów. To skrzyżowanie ulic Grunwaldzka i Świętokrzyska.

To miejsce ozdabiają bratki - Viola ×wittrockiana.Teraz wschodzę w ulicę Świętokrzyska odbijając w lewo. Mijam dąb czerwony - Quercus rubra.Tuż obok kwitnie dereń biały - Cornus alba.

Wchodzę pomiędzy bloki. Kieruję się ku ulicy Kadłubek. mijam różę pomarszczoną - Rosa rugosa.

Idąc dalej odbijam w lewo ulicą Kadłubek. Oto kamienica z kuczkami.Idąc dalej przechodzę przez nieużytki w kierunku ulicy 29 Listopada.Tuż przed tą ulicą dokumentuję owocujący jesion wyniosły - Fraxinus excelsior.

Będąc na ulicy 29 Listopada skręcam w lewo. Po drodze dokumentuję ostrożnia lancetowatego - Cirsium vulgare.

Dalej przy skrzyżowaniu z ulicą Garncarska trafił się oset kędzierzawy - Carduus crispus.Skręcam w kierunku ulicy Krakowska. Po drodze zauważam kolejne dwa jakby nie było trywialne gatunki. Oto mlecz zwyczajny - Sonchus oleraceus.

Oto stulisz lekarski - Sisymbrium officinale.Teraz bardzo szybko przemieszczam się do ulicy Zielona. Tutaj na dworcu autobusowym ZKKM ciągle trwa skazany na śmierć dąb szypułkowy - Quercus robur.W pobliżu trwa remont linii kolejowej.

Z tego punktu zerkam w dalszą część ulicy Zielona.Zerkam także na dworzec ZKKM. Czarne chmury jakoweś gromadzą się nad miastem.Teraz po dłuższej przerwie poświęconej na zwiedzania Kauflandu wracam na trasę. Oto okolicy domu kultury i rukiewnik wschodni - Bunias orientalis. To sąsiedztwo ulicy Broniewskiego.Bliżej ulicy Broniewskiego rośnie klon polny - Acer ampestre.Teraz wracam na dalszy ciąg ulicy Garncarska, gdzie znajduje się Urząd Skarbowy.W tej okolicy pod ścianą wyrasta ostrożeń polny - Cirsium vulgare.Oto rejon przystanku ZKKM Chrzanów Śródmieście i głóg - Crataegus x media.

Teraz wkraczam do parku od strony ulicy Mickiewicza gdzie posadzono magnolię brooklińską - Magnolia ×brooklynensis.Następnie szybko przemykam przez park. Docieram do placu zabaw od strony ulicy Oświęcimska.Tutaj posadzono kasztanowca czerwonego - Aesculus x carnea.Oczywiście równolegle do fotografowania uzupełniałem bank wideoklipów.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji