Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-06-07 Jaworzno - tu i ówdzie w mieście
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#19000
od września 2006

2021.06.23 17:13 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tego dnia Telewizja Katowice nagrała ze mną materiał o żółciaku siarkowym. Grzyba odnalazłem wcześniej. Tego samego dnia zajrzałem do Mysłowic, licząc na kolejne znalezisko, ale nic z tego nie wyszło. Po powrocie do redakcji dowiedziałem się, że ten grzyb pojawił się w rejonie ulicy Pańska Góra. Zrobiliśmy o nim własny film. Teraz powstała przy okazji sesja zdjęciowa.

Teraz jestem przy ulicy św. Barbary i czekam na ekipę filmową. W między czasie oglądam młode pędy jesionu wyniosłego - Fraxinus excelsior.Jest tu jeszcze ostrożeń lancetowaty - Cirsium vulgare.Jest pokrzywa zwyczajna - Urtica dioica.

Oto inny pęd jesionu wyniosłego - Fraxinus excelsior.

Oto fragment muru po zburzonym budynku.Oto pozostała po nim piwnica.Oto kolejna grupa pędów jesionu wyniosłego - Fraxinus excelsior. Tego dnia był bardzo fotogeniczny.

Teraz już z ekipą telewizyjną jestem w lesie na Dąbrowie Narodowej - Łubowcu. Stoimy w cieniu wiązu szypułkowego - Ulmus laevis.

W runie rządzi niecierpek drobnokwiatowy - Impatiens parviflora.Oto czeremcha amerykańska - Padus serotina.Rosnący na niej żółciak siarkowy - Laetiporus sulphureus raczył doczekać występu w telewizji.Ponadto na planie filmowym znajdował się klon jawor - Acer pseudoplatanus.Jest też młoda czeremcha amerykańska - Padus serotina.Teraz opuszczam plan filmowy. Idę na przystanek autobusowy.Czekając na autobus dokumentuję karaganę syberyjską - Caragana arborescens.

Następny był świerk pospolity - Picea abies.

Oto ślad bytności ochojnika.Teraz mamy kolejny etap wegetacji ligustru pospolitego - Ligustrum vulgare.Są też ubiegłoroczne jagody. Znaczy się nie było na nie popytu.I jeszcze ulica Królowej Jadwigi oraz rozwijające się owoce kasztanowca zwyczajnego - Aesulus hippocastanum.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji