Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-07-08 Chrzanów - tu i ówdzie - część 2
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#19069
od września 2006

2021.07.19 16:39 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Przekraczam teraz ulicę Balińska i będą wracał traktem równoległym do niej a następnie ulicy Księdza Ignacego Skorupki. Pierwsze chaszcze. Szału nie ma. Śmieci nie ubyło.

Zerkam na nie uprawiane pola uprawne.Odbijam w lewo, wchodzę w zielony tunel.Mijam ligustr pospolity - Ligustrum vulgare.Skręcam w kierunku ogrodu działkowego.Przy drodze zauważam dziewannę wielkokwiatową - Verbascum densiflkorum.W krzakach ląduje okoliczna biomasa.Idę jeszcze przed siebie.Fotografuję kielisznik zaroślowy - Calystegia sepium.

Przechodzę dalej.Oto kolejny kielisznik zaroślowy.Teraz postanawiam powrócić na główny trakt.Stąd zerkam na południe. Widać bloki przy ulicy Jordana.Teraz zwracam uwagę na kozłka lekarskiego - Valeriana officinalis.A teraz mamy pępawę dwuletnią - Crepis biennis i coś z Syrphidae.Jestem już na głównym trakcie. Przyspieszam.

W pobliskich zaroślach wyrasta orzech włoski - Juglans regia porażony przez Microstroma juglandis.

Idąc dalej mijam działkę przygotowywaną pod budowę.Po lewej mijam teren zajmowany przez Państwową Straż Pożarną.Zbliżam się do ulicy Śląska.Tutaj wiąż ścieli się winobluszcz zaroślowy - Parthenocissus inserta.

A teraz będzie kilka luźnych migawek. Oto park miejski i drzewa o korze pokrytej porostami.Oto ulica Oświęcimska i kwiaty winobluszczu zaroślowego - Parthenocissus inserta.Oto aleja Henryka i rdest ptasi - Polygonum aviculare porażony przez mączniaka - Erysiphe polygoni.

W pobliskim ogrodzie kwitnie liliowiec rdzawy - Hemerocallis fulva.A to już ulica Sienna i babka lancetowata - Plantago lanceolata.I jeszcze ulica Przybosia. Oto sosna zwyczajna - Pinus sylvestris.Oto robinia akacjowa - Robinia pseudoacacia. Widać nowe i stare strąki.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji