Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-07-09 Chrzanów - idąc ulicą Księdza Skorupki
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#19074
od września 2006

2021.07.22 08:10 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Oto ostatni etap. Jestem już w Chrzanowie. Wysiadłem na przystanku przy tytułowej ulicy. Na początku zauważyłem lucernę siewną - Medicago sativa.Oto przystanek jako taki.Oto pobliskie zarośla.Trawy reprezentuje życica trwała - Lolium perenne.Idąc w dół lewą stroną ulicy sfotografowałem jedną z odmian malwy ogrodowej - Alcea rosea.Przy drodze trafił się bniec biały - Melandrium album. To bardzo fotogeniczny gatunek.

Teraz przeszedłem na prawą stronę drogi.Przyjrzałem się nawłoci kanadyjskiej - Solidago canadensis.Wszedłem w pobliskie zarośla.W chaszczach bez zmian. Śmietnik ma się doskonale.Wychodzę. Mijam robinię akacjową - Robinia pseudoacacia.Mijam płat z trzcinnikiem piaskowym - Calamagrostis epigeios.Najważniejsze jest tutaj skupisko sumaka odurzającego - Rhus typhina. Część krzewów już owocuje.

Roślina tworzy spory łan, który powstał po wycięciu dwu rachitycznych drzewek tego gatunku.Natrafiłem również na jego kwiatostany.

Gnam w stronę ronda.Mijam wyblakłą wykę brudnożółtą - Vicia grandiflora.Tuż przed rondem jest jeszcze owocująca malina - Rubus idaeus.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji