Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-07-31 Jaworzno, Park Angielski i coś - część 2
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#19130
od września 2006

2021.08.15 22:25 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Teraz wchodzimy w głąb leśnej części parku.Mijamy chmiel zwyczajny - Humulus lupulus.Idąc od zachodu wchodząc w park wybieramy najbardziej północną z dróg.Po drodze zauważamy niecierpka drobnokwiatowego - Impatiens parviflora.

Mijamy ciepłociąg.

Idziemy dalej. Zauważamy, że nawierzchnia drogi jest bardzo trwała.

Mijamy malinę - Rubus idaeus.Dalej idzie zaminowana robinia akacjowa - Robinia pseudoacacia. Miner to Parectopa robiniella.

Teraz opuszczając las od strony wschodniej zwracamy uwagę na wspinający się winobluszcz zaroślowy - Parthenocissus inserta.

Mijamy charakterystyczny spiek żużlowy.Niejaką nowością jest pojawienie się wiesiołków - Oenothera. Oto pierwszy nie oznaczony gatunek.

Oto drugi nie oznaczony gatunek.Oto droga pomiędzy lasem po prawej stronie a częścią trawiastą po lewej. Jak na Park Angielski to jest tutaj zbyt prosto.Tutaj mijamy groszek leśny - Lathyrus sylvestris.Oto kolejna grupa wiesiołków - Oenothera.Tutaj zauważyłem wiesiołka dziwnego - Oenothera paradoxa.

Zielony tłum to konyza kanadyjska - Conyza canadensis.Pierwszy fioletowy akcent to chaber łąkowy - Centaurea jacea.Drugi fioletowy akcent to krwawnica pospolita - Lythrum salicaria.

Teraz będzie długa sesja zdjęciowa z trzecim nieoznaczonym póki co wiesiołkiem - Oenothera. Ma on skłonność to tworzenia czupurnego spłaszczonego wierzchołka.Oto jego liście, kanciasta łodyga i owoce.

Oto kolejna konyza kanadyjska - Conyza canadensis.Oto marchew zwyczajna - Daucus carota. Na jej różowych kwiatach przebywa zmięk żólty i Tomoxia bucephala.

Sporo tutaj przymiotna białego - Erigeron annuus.

Oto kolejny groszek leśny - Lathyrus sylvestris.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji