Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-08-18 Chrzanów tu i ówdzie
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#19173
od września 2006

2021.09.05 12:15 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tak jak w tytule. Po prostu błąkam się po mieście szukając ciekawych motywów. Było też filmowanie. Na początku parking przy Biedronce od strony ulicy Sienna i palusznik krwawy - Digitaria sanguinalis. Wskazują na to owłosione pochwy liściowe.Tuż obok usadowił się klon zwyczajny - Acer platanoides.Jest konyza kanadyjska - Conyza canadensis.Jest starzec jakubek - Senecio jacobaea.Ruszam stąd w górę alei Henryka. Mijam głóg jednoszyjkowy - Crataegus monogyna.

A to już okolica I LO przy ulicy Piłsudskiego. Tutaj na podagryczniku pospolitym - Aegopodium podagraria dokumentuję grzyba Septoria podagrariae.Teraz po dłuższej przerwie jestem na ulicy Partyzantów. Oto maltretowany jesion wyniosły - Fraxinus excelsior.Oto niebo jako takie.Oto chmiel zwyczajny - Humulus lupulus.

Oto kościenica wodna - Myosoton aquaticum.Oto bodziszek łąkowy - Geranium pratense.Teraz zerkam na wciąż budowane ale już częściowo zasiedlone osiedle, które po ostatnich nawalnych deszczach okazało się być prawie Wenecją.W drodze do osiedla zauważam owocującą jeżynę popielicę - Rubus caesius.Zauważam też kielisznika zaroślowego - Calystegia sepium.Tuż przy osiedlu masowo kwitnie przymiotno białe - Erigeron annuus.

Spore łany tworzy tutaj trzcinnik piaskowy - Calamagrostis epigeios.Teraz osiągam polną końcówkę ulicy Jordana. Znajdujący się tutaj staw, często goszczący w moich fotoreportażach, został zasypany. Jako działka budowlana według informacji od spotkanej tutaj osoby poszedł za 200 tysięcy złotych.Idę dalej. Zerkam na zasiedloną część Wenecji.I jeszcze kolejne widoki zasypanego stawu, teraz działki budowlanej.

Tutaj odradza się wycięta robinia akacjowa - Robinia pseudoacacia.

Jest też topola berlińska - Populus xberolinensis.

Jestem już na dróżce prowadzącej do ulicy Śląskiej. Mijam sumaka odurzającego - Rhus typhina.Mijam popłoch pospolity - Onopodrum acanthium.Wychodzę na ulicę Śląska.Idąc w stronę ronda mijam klon zwyczajny - Acer platanoides.Zerkam przed siebie. Biedronka jest bardzo blisko.Oto liść maliny - Rubus idaeus w zachodzącym słońcu.Oto skraj parku i wiśnie Cerasus xeminens.Zajrzałem jeszcze w pobliże muzeum. Oto róża w świetle lampy błyskowej.Jestem już na swoim podwórku. Oto dziwaczek - Mirablis jalapa. Oczywiście także w świetle lampy błyskowej.Analogicznie uwieczniłem czosnek bulwiasty - Allium tuberosum.I tym sposobem wstawiłem fotoreportaż numer 5000.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji