Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-09-25 Zagórnik, zdobycie Wapiennicy - część 2
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#19249
od września 2006

2021.10.09 22:00 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Powoli zmierzamy na szczyt.Mijamy skupisko nerecznicy samczej - Dryopteris filix.Zerkam w las. Tutaj dominuje jodła pospolita - Abies alba.Przy ścieżce zauważam mleczaja rydza - Lactarius deliciosus.

Zerkam w las.Idziemy dalej.Zerkamy na wschód. Widać Chocznię.Idziemy dalej ku górze.Ponownie zerkamy na wschód.Idziemy dalej.Oto oznaczenie szczytu. Nie było łatwo je odnaleźć.Oto las znajdujący się na północ od szczytu.

Mijamy kruszynę pospolitą - Frangula alnus.Oto kolejny fragment lasu.

Oto dowód na to, że to miejsce jest odwiedzane.A teraz pora na sesję zdjęciową z królową szerszenia.Schodzimy ze szczytu.Po kilkudziesięciu metrach odbijamy na zachód. Pora wracać do samochodu. Ścieżka jest a jakoby jej nie było.Opuszczamy miejsce otwarte.Wkraczamy w zwarty drzewostan. W tle widać jodłę pospolitą - Abies alba. Drzewo z pierwszego planu to grab zwyczajny - Carpinus betulus.Oto kolejny dowód na obecność wędrowców.Przyspieszamy.

Chwila postoju przy wykwicie piankowatym - Fuligo septica.

Dalej w lesie natrafiamy na spore skupiska opieniek - Armilariella.Schodzimy w dół do szlaku. Jego przebieg wytycza ogrodzenie.Po drodze mijamy kępki bielistki siwej - Leucobryum glaucum.Zerkamy na południe.Teraz wracamy szlakiem. Oto piaskowiec fliszu w trasie szlaku.Środkiem szlaku płynie strumień.Zbliżyliśmy się do sosen - Pinus sylvestris, które mijaliśmy w pierwszym odcinku.Oto kolejne widoki fliszu jako takiego.

Oto ponownie flisz w osi drogi.Oto kolejne skupisko drzew przy skraju lasu. Tutaj widać grab zwyczajny - Carpinus betulus.I w końcu bramka, którą przekroczyliśmy na początku.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji