Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-10-06 Doncaster po raz pierwszy - część 1
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#19287
od września 2006

2021.10.20 22:42 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Po Hatfield Moors zajechaliśmy do Doncaster. Tym razem to były krótkie odwiedziny u syna mieszkającego na ulicy Kings Road. Do umówionej godziny było trochę czasu, zatem ruszyliśmy z córką na miasto odwiedzając te same ulice co w maju 2019 roku. Jesteśmy na Broxholme Lane mijamy skrzyżowanie z Penistone St.Oto dalszy odcinek ulicy.Tutaj zwracam uwagę na parietarię - Parietaria judaica.

Jest też ostrożeń polny - Cirsium arvense.Mijamy skrzyżowanie z Copley Road.W oddali widać mural.Oto kolejna parietaria - Parietaria judaica.Oto mural niedaleko skrzyżowania z Higfield Road przechodzące potem w Nethel Hall Road.Przemykamy przez Nethel Hall Road, dochodzimy do Wisły.Tak w 2019 roku jak i obecnie bardzo podoba mi się aleja jaworów - Acer pseudopatanus przy ulicy Christ Church Road.Nieco dalej mijam widzianego w 2019 roku ostrokrzewa kolczastego - Ilex aquifolium.

Oto kres tej ulicy. Tutaj spotyka ona inne uliczki.Skręcamy w ulicę Sunny Bar, kierujemy się ku Market Place.

Jesteśmy na Market Place. Zwiedzamy halę dokonując wyboru jakiegoś ciekawego posiłku.Teraz idziemy uliczką Market Road. Tutaj na ścianie budynku hali mamy interesujacy przykład sukcesji w kierunku leśnym.Szczelinę muru opanowały brzozy brodawkowate - Betula pendula.Jest budleja Davida - Buddleja davidii.Są paprocie. Wśród nich dominuje orlica pospolita - Pteridium aquilinum.I jeszcze jedna bardzo wysoko sytuowana budleja Davida - Buddleja davidii. Ponad nią jest jednak brzoza brodawkowata - Betula pendula.Wracamy na Market Place.Spacerujemy po okolicy French Gate.

A to już ulica Baxter Gate.Ten krótki odcinek kończę widokiem bramy przy ulicy Sunny Bar.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji