Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-10-12 Doncaster - las Sandall Beat Wood - część 4
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#19325
od września 2006

2021.11.02 15:41 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W tym momencie w dalszym ciągu poruszamy się w kierunku północno-wschodnim trzymając się blisko osi linii kolejowej. Naszym celem jest lokalna cywilizacja z placem zabaw. Na początku mamy sporo młodego buka pospolitego - Fagus sylvatica.Potem pojawia się krzaczasta postać klonu jaworu - Acer pseudoplatanus.Nieco dalej pojawia się formacja okazałych buków pospolitych - Fagus sylvatica.Oto podstawy pni kilku dalszych drzew.

Teraz doszliśmy do leśnej ścieżki.Ignorujemy ją wybierając spacer w osi linii kolejowej.Teraz natrafiamy na krzaczastą formę lipy drobnolistnej - Tilia cordata.

Luźny drzewostan zachęca do spaceru poza ścieżkami.Teraz mijamy leszczynę - Corylus avellana.Oto dalsza partia lasu. Na prawo widać ogrodzenie linii kolejowej.Były też grzyby. Oto purchawki - Lycoperdon.

Jest tutaj dąb - Quercus x hispanica.

Generalnie las jest dość monotonny.Oto kolejna leszczyna - Corylus avellana.Oto kolejny okazały ostrokrzew kolczasty - Ilex aquifolium.

Generalnie szału nie ma.Oto kolejne ostrokrzewy kolczaste - Ilex aquifolium.

Ponad nimi szumią okazałe buki pospolite - Fagus sylvatica.

I znowu ostrokrzew kolczasty - Ilex aquifolium.Oto on w odmianie o pstrych blaszkach liściowych.Oto wiąz górski - Ulmus glabra.W końcu weszliśmy na teren ośrodka dydaktycznego z placem zabaw.

Po płotem wyrasta ostrożeń lancetowaty - Cirsium vulgare.Oto tutejsza jak mniemam administracja.Oto tutejszy hotel dla chrząszczy.Oto tutejsza jeżyna Bellardiego - Rubus pedemontanus.Wiele tutejszych obiektów dydaktycznych jest w stanie zejściowym.Dalej trafiła się nerecznica samcza - Dryopteris filix mas. Na niej przesiaduje chińska biedronka - Harmonia axyridis.

To są podwyższone grządki.I kolejna partia tego terenu, raczej zaniedbana i to od dawna.Tutaj trafiła się kolejna chińska biedronka - Harmonia axyridis.Oto ostatni widok tego miejsca.Wychodzimy. Kierujemy się ku przejściu nad torami.Wchodzimy na górę.Jesteśmy na górze.Zanim przeszliśmy na drugą stronę zwróciłem uwagę na wierzbę iwę - Salix caprea porażoną przez mączniaka - Erysiphe capreae.

Tuż obok był klon jawor - Acer pseudoplatanus porażony przez Rhytisma acerinum.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji