Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-10-13 Thorne - od cmentarza do Aleksandra Street
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#19330
od września 2006

2021.11.06 10:13 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W drugiej części wciąż jesteśmy na cmentarzu. Kierujemy się do wyjścia znajdującego przy północno-wschodnim narożniku.Oto dwa kolejne kamienne bukiety.

Tutaj mamy podwójny zestaw kwiatów.

Idziemy dalej.Teraz mamy nagrobek w formie zwoju.

W tym wypadku część centralną zajmują szlachetne róże zaś na boki od korony zbiegają dzikie róże.I na zakończenie kilka pamiątek związanych z I Wojną Światową. To symboliczne nagrobki.Pobliski mur oplata bluszcz pospolity - Hedera helix.

Teraz wyszliśmy na ulicę Church Balk. Skręciliśmy w prawo. Mijamy ogrodzenie szkoły. Jest tutaj laurowiśnia wschodnia - Lauroceracus officinalis.

Jest bluszcz sprawiający wrażenie Hedera colchica.Jest chmiel - Humulus lupulus.Są silnie przycięte krzewy dzikiego bzu czarnego - Sambucus nigra.Za szkołą skręcamy w lewo aby przejść obok terenów sportowych.Szeroka droga przechodzi w wąską ścieżkę.Tutaj mijamy kolejny bluszcz który sprawia wrażenie być Hedera colchica.

Jest też głóg jednoszyjkowy - Crataegus monogyna.Jest klon jawor - Acer pseudoplatanus porażony przez Rhytisma acerina.Generalnie szału nie ma.Przemykamy przez boisko kierując się do jego północno-wschodniego narożnika.

Wychodzimy na ulicę Coulman Street. Jeszcze na boisku zauważyłem dąb szypułkowy - Quercus robur porażony przez Erysiphe alphitoides.

Mijamy skrzyżowanie Albert Street z Coulman Street.Gnając dalej mijamy mahonię japońską - Mahonia japonica.

Mijamy Redland Cresscent.Tutaj zauważam lilaka - Syringa vulgaris porażonego przez mączniaka - Erysiphe.Osiągamy kolejne skrzyżowanie. Skręcamy w lewo. Poruszamy się King Edward Roads.

W okolicy uprawia się sumaka odurzającego - Rhus typhina.Jest też oliwnik - Elaeagnus × submacrophylla.

Gnamy dalej.Ostatnie zdjęcie z tej ulicy to owocujący dziki bez czarny - Sambucus nigra.Potem ponownie przyspieszyliśmy aby dojść do Aleksandra Street. Tutaj w Golden Cod kupiliśmy posiłek. Potem pognaliśmy dalej. Zbliżamy się do Willow Crescent. Oto okazały jesion wyniosły - Fraxinus excelsior. Jego pień w 2019 roku oplatał bluszcz - Hedera helix. Teraz liana jest martwa.Gnając dalej w jednym z ogrodów zauważyłem kalinę wawrzynowatą - Viburnum tinus.

I tak osiągnęliśmy kres zabudowy w osi tytułowej ulicy.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji