Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-10-14 Doncaster - między innymi muzeum
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#19340
od września 2006

2021.11.10 21:39 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tego dnia z synem udaliśmy się do lokalnego muzeum. Przedtem zwiedzaliśmy je z córką w 2019 roku. W między czasie zmieniła się siedziba. Do celu poszliśmy pieszo idąc z Kings Road. Pierwsze zdjęcia wykonałem dopiero przy ulicy Hall Gate w sąsiedztwie Marmaris Supermarket.Po drodze były mniej lub bardziej piękne okoliczności przyrody. Na początku tajemnicza paproć na murze.Potem była budleja Dawida - Buddleja davidii.

Jest mlecz zwyczajny - Sonchus oleraceus.Potem była donica z kwiatami przy ulicy Waterdale. Oto bylica luizjańska - Artemisia ludoviciana.Jest tutaj także starzec srebrzysty - Senecio cineraria w towarzystwie ostrożnia polnego - Cirsium arvense. Jest tutaj jeszcze begonia bulwiasta - Begonia ×tuberhybrida.Nieco dalej usadowiła się parietaria - Parietaria judaica.Poniżej usadowił się mlecz zwyczajny - Sonchus oleraceus.Towarzyszy mu tasznik pospolity - Capsella bursa-pastoris.Muzeum wraz z biblioteką znajdują się w przeszklonym budynku.Potem skierowaliśmy się do budynku pokościelnego w którym znajdował się lokal na nazwie Diamond.Na jej ścianie wyrasta budleja Dawida - Buddleja davidii.

W okolicy w szczelinie muru wyrasta języcznik zwyczajny - Phyllitis scolopendrium.Oto dalszy ciąg ulicy Waterdale już w sąsiedztwie muzeum.Tutaj zwracam uwagę na laurowiśnię wschodnią - Laurocerasus officinalis splecioną z powojnikiem - Clematis.Jest też miskant chiński - Miscanthus sinensis.A teraz pora na Muzeum.Budynek zabytkowej szkoły został zapakowany w szklane pudło.Teraz powoli zwiedzamy. Oto rzeźba Pielgrzymka.Oto część zbiorów przyrodniczych.

Pora na archeologię.Oto kolejne fragmenty ekspozycji.

Oto tutejsza "Rzymianka". Od 2019 roku nie zmieniła się.

Teraz kolejne widoki ogólne.Pojawiają się elementy przyrody. Oto nutria.Oto inscenizacja sklepiku.

I znowu przyroda z historią.Oto szyld.Oto taczka z torfem.Oto przykładowe AGD i zabawki.

Schodzimy na najniższy poziom.Tutaj króluje Zielona Strzała i szczypta motoryzacji.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji