Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2021-12-11 Włosienica - las Bagienko Dulskie - część 3
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «

#19451
od września 2006

2022.01.16 18:02 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W dalszym ciągu trzymając się krawędzi lasu podążamy na południe.Tutaj wyraźnie widać, że kolejnym pokoleniem lasu będzie buczyna.

Teraz wyraźnie widać, że droga jest tutaj prosta jak w mordę strzelił.Idąc dalej mijamy grupę z dębem szypułkowym - Quercus robur.Wokół dominują sosny zwyczajne - Pinus sylvestris. Białym akcentem są brzozy brodawkowate - Betula pendula.Wchodzimy w kolejną partię lasu odnawianego po jego zerżnięciu.Teren jest podmokły o czym świadczy obecność situ - Juncus pośrodku drogi. Są ślady wydeptane przez zwierzynę.Ponownie mijamy partię boru z domieszką brzozy brodawkowatej - Betula pendula.

Mijamy młodego rozłożystego dęba szypułkowego - Quercus robur.Przyspieszamy.Zbliżamy się do kolejnej uprawy leśnej.Zauważamy gałązkę z prawie zsuniętym śniegiem.Dalej na lewo uprawa leśna.Na prawo starszy las.W uprawie leśnej dominuje świerk pospolity - Picea abies.Gnamy dalej wędrując borem mieszanym. Jako domieszka sporadycznie pojawia się dąb szypułkowy - Quercus robur.Oto kolejny osobliwie ukształtowany młody dąb szypułkowy - Quercus robur.

Osiągamy porębę. W jej prawym narożniku znajduje się początek drogi prowadzącej na zachód. Powoli będziemy zamykać pętlę po tej partii lasu.Ruszamy przed siebie.Teraz podziwiamy ośnieżone krzewy. Niby zima jaka jest każdy widzi, ale to wkrótce będzie coraz rzadszy widok.Oto kolejna partia zerżniętego lasu.Oto kolejna partia boru z ośnieżonymi krzewami.Oto fragment drogi.Dalej pojawia się pierwszy efekt bagienka o czym świadczą głębokie koleiny.Oto kolejna partia boru.Oto drugi efekt bagienka.

Dalej droga jest bardziej przejezdna.

Osiągnęliśmy okolicę szlabanu. Zamknęliśmy pierwszą pętlę.Teraz znajdujemy się na ulicy Myśliwska. Szukamy drogi, która ma nas wprowadzić do lasu po jej lewej, znaczy się zachodniej stronie. Według mapy miała tutaj być.Drogi nie było, wróciliśmy do miejsca postoju samochodu.To jeszcze nie jest koniec. Znaleźliśmy alternatywę.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2021 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji