bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
2023-07-16 Grojec - na NE od miejscowości - część 4
« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2023 «

#20655
od września 2006

2023-07-16 Grojec - na NE od miejscowości - część 4 #1

2023.07.27 16:51 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Na skraju lasu jest jeżyna - Rubus sp. sp.Jest gorysz - Peucedanum oreoselinum.Są brzozy - Betula pendula.Jest leszczyna - Corylus avellana.Przekraczam pole.

Jest płat tojeści - Lysimachia vulgaris.Tutaj natrafiłem na tor do ekstremalnej jazdy.W okolicy jest miskant - Miscanthus.Jest chrzan - Armoracia rusticana.

Są siewki osiki - Populus tremula.Zerkam za siebie przez płat trzcinnika - Calamagrostis epigeios.Idę dalej przez pola w kierunku autostrady.

Jest płat wierzbówki - Chamaenerion angustifolium.Autostrada jest na horyzoncie. Niebieska kropka to drogowskaz.Dotarłem do autostrady. Ruszam w górę. Mijam wrotycz - Tanacetum vulgare.

Jest starzec - Senecio jacobaea oraz trzcinnik - Calamagrostis epigeios.Na szczycie pojawia się wjazd na działkę. Droga schodzi w dół.

Tutaj trafił się czosnek - Allium vineale.

Najważniejsza jest kępa drzew. W drodze do niej mijam wierzbę - Salix alba.

Osiągam strugę. Jest wierzbówka - Epilobium hirsutum.

Jest mięta - Mentha longifolia.W strudze dominuje mech. On jest tutaj najważniejszy.To żebrowiec - Cratoneuron filicinum. Ryszard Ochyra locuta, causa finita.Jest przywrotnik - Alchemilla.Przyspieszam.

Jest starzec - Senecio jacobaea.Są tarniny - Prunus spinosa.Na horyzoncie widać serwerownię.Jest rajgras wyniosły - Arrhenatherum elatius.Jest zaraza - Orobanche lutea.Zerkam wstecz. Zarośla to siedlisko Cratonuron filcinum.

« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2023 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji