Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2010-01-31 Lodowe stalagmity po raz trzeci
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2010 «

#3034
od września 2006

2010.02.07 14:21 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Zgodnie z zapowiedzią, że mam zamiar monitorować trwanie opisywanych lodowych stalagmitów udałem się tam z ekipą kolejnej telewizji. Tym razem CTv Jaworzno aby po kilkunastu dniach zobaczyć co też tam się zmieniło. Tym nie mniej na początej uwieczniłem żerujące na jaworze oraz jesionie w naszym chrzanowskim parku gile.

A lodowe stalagmity wyglądały tak. Tym razem poza światłem kamery korzystałem z LED-owej latarki. Fotoreportaż przedstawia sytuację z pierwszego lochu. Lodowych stalagmitów przybyło. Podczas robienia zdjęć w jednej ręce trzymałem aparat a w drugiej latarkę. Oto efekt tych poczynań.Po opuszczeniu kamieniołomu, w którym znajdują się lochy przyjrzeliśmy się temy ośnieżonemu świerkowi. Część gałązek pokrywa lód, ponieważ w ciąga dnia bywa już ciepło.Po powrocie do Chrzanowa usłyszałem w parku odgłosy, które z dużą dozą ostrożności można nazwać ptasimi trelami. Otóż do gniazd powróciły z cieplejszych krajów gawrony. Czyżby powoli zbliżała się wiosna. Z drugiej strony, skoro w całej Europie jest zimno, to nie ma sensu tułanie się po obczyźnie. Oto pierwsze porządki w wykonaniu tych ptaszysk.

Czy to już prawie wiosna, czy jednak jakaś zmyłka trudno powiedzieć. W każdym bądź razie promienie słońca z trudem przebijały się przez zachmurzone niebo.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2010 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji