Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2010-03-21 Chrzanów, pierwszy dzień wiosny
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2010 «

#3141
od września 2006

2010.03.22 06:19 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Opowiem o tym samym miejscu co w tym wątku - https://www.bio-forum.pl/messages/3280/323284.html - ale w 9 dni później. Kilka dni odwilży sprawiło, że oczar chiński oglądany z trzech miejsc wyraźnie rzuca się w oczy. Tak go widzą ci, którzy idą ulicą Słowackiego. W tle mamy przyległą do naszego oddziału wystaw czasowych zabudowę Alei Henryka.Oto widok w kierunku naszego oddziału wystaw czasowych Dom Urbańczyka.Będąc już w ogrodzie naszego oddziału wystaw czasowych zbliżając się do krzewu spoglądamy na Urząd Miejski.Ciepło sprawiło,że wokół krzewu unosił się wspaniały zapach. Kwiaty w zbliżeniu także wyglądają interesująco. Pomiędzy nimi uganiały się pszczoły oraz muchy. Muchę udało mi się niechcący przyłapać.

A po ogrodzie krążyła pasa kosów szukając miejsca na gniazdo. Tutaj pan pilnujący swego terytorium.Na poszukiwanie kolejnych śladów wiosny udałem się do parku, aby sprawdzić co już kwitnie w pobliżu naszej głównej siedziby. Spodziewałem się tylko przebiśniegów, a tu proszę krokusy, żółty oraz biało-fioletowy.

Na skwerku obok krokusów było więcej.Tutaj udało mi się przyłapać odwiedzającą kwiat pszczołę.Z innego kwiatu wylatywała mucha.Nie tylko owady odkryły pierwsze wiosenne kwiaty. Barbarzyńcy też.Przebiśniegi były również odwiedzane przez pszczoły.

Te kwiaty mają teraz pełnię swojego kwitnienia.A wracając do początku tego wątku i oddziału wystaw czasowych Dom Urbańczyka przy ulicy Aleja Henryka 16. Do 19 maja można będzie tam oglądać wystawę pt. Sztuka i rzemiosło Chin. Jednak ci, którzy zrobią to teraz zobaczą jeszcze oczar chiński i powąchają go.
i

#5749
od stycznia 2007

Gdyby Chrzanów leżał bliżej, obejrzałabym i powąchała .... :)
Piotrze, jak długo będzie kwitł oczar?

Podeptane krokusy - no proszę, a wydawałoby się, że tylko duuuże grzyby - purchawice, siedzunie dostają z buta, a tu krokusy, śliczne krokusy też ... :-((((( Nasz gatunek jest bardzo uciążliwy dla innych mieszkańców Ziemi ... :-(((

#3142
od września 2006

2010.03.22 08:54 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W Poznaniu powinien już kwitnąć w Ogrodzie botanicznym, bo stamtąd pochodziła sadzonka z której wyrósł nasz okaz.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2010 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji