Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2010-04-23 Chrzanów, migawki z parku
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2010 «

#3259
od września 2006

2010.05.01 13:33 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Od czasu do czasu wyskakuję z gmachu w którym pracuję, aby udokumentować to co dzieje się w pobliskim parku. Na początek proponuję na chwilę zatrzymać się w ogrodzie przy Domu Urbańczyka. Tutaj jedną z florystycznych atrakcji jest parocja perska, którą także jako niewielką sadzonkę otrzymałem z poznańskiego ogrodu botanicznego. Od kilku lat kwitnie, chociaż kwiaty nie są jej główną ozdobą.

Tego dnia w parku wciąż główny ton nadawały kwitnące ziarnopłony wiosenne. W kilku miejscach próby wprowadzenia trawników skończyły się niepowodzeniem.

Właśnie w pełnię kwitnienia wchodził klon zwyczajny. Tutaj pokazuję koronę drzewa, które poważnie choruje.W parku posadzono kiedyś kokorycz pustą. Trochę jej okazów przetrwało działania kolejnych firm zajmujących się pielęgnacją parku. Teraz jestem pewny oznaczenia, ponieważ w tym wątku - https://www.bio-forum.pl/messages/3280/327175.html - pokazując kokorycz pełną twierdziłem, że jest ona pusta. Wyraźnie są widoczne całobrzegie przysadki kwiatowe.Rozpoczęło się również kwitnienie magnolii japońskiej.Pewną niespodzianką było dla mnie to, że florę parku wzbogacono o zawilec żółty - Anemone ranunculoides.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2010 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji