Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2010.10.30 Park w Chrzanowie w barwach jesieni
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2010 «

#3562
od września 2006

2010.11.01 11:33 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Po dłuższej chwili powracam i mam nadzieję dość szybko odrobić zaległości. Na początek w związku z powrotem złotej polskiej jesieni pokażę jak wyglądała ona w ostatnią sobotę października.
Pomimo ostrego słońca,wszak fotoreportaż robiłem we wczesnych godzinach popołudniowych, niektóre zdjęcia wyszły ciemne. Tak majaczy zza jesiennego kasztanowca - Aesculus hippocastanum muzeum w którym pracuję.A oto ten sam budynek zza zielonej jeszcze robinii akacjowej - Robinia pseudoacacia. Jak widać roślina nie przyjmuje do wiadomości zbliżającej się zimy.I ponownie widok zza kasztanowca.I wreszcie lepsze zdjęcia, Widok na budynek przesłania kasztanowiec oraz zwisająca odmiana buka zwyczajnego - Fagus sylvatica. W narożniku po prawej stronie zdjęcia znajduje się magazyn zbiorów przyrodniczych.W parku jedną z osobliwości dendrologicznych jest skrzydłorzech kaukaski - Pterocarya fraxinifolia. Oto młody egzemplarz tego gatunku.A tak wygląda mozaika liści tego drzewka.

A oto jedna z trzech kęp najstarszych skrzydłorzechów. Prawdopodobnie pamiętają okres przedwojenny, ponieważ Mieczysław Mazaraki pamiętał, jak jeden z Loewenfeldów, właścicieli Chrzanowa wprowadził go w błąd twierdząc, że to ajlant bożodrzew - Ailanthus altissima.W parku jest także sporo okazów klonu zwyczajnego - Acer platanoides.

Tego dnia najbardziej malowniczym był widok rozświetlonych liści w koronie klonu zwyczajnego sfotografowanych od dołu.

Ostatnie zdjęcie mam obecnie na tapecie.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2010 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji