Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2010-10-29 Park w Chrzanowie w barwach jesieni
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2010 «

#3563
od września 2006

2010.11.01 12:10 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W ostatni piątek października około 14.00 park w Chrzanowie wyglądał tak. Od strony ulicy Oświęcimskiej znajduje się plac zabaw wzdłuż którego znajduje się aleja kasztanowców - Aesculus hippocastanum.Drugim wiodącym drzewem w tej okolicy jest klon jawor - Acer pseudoplatanus.Jedno z drzew posiada liście o nieznacznie czerwonawe. Teraz po ich opadnięciu mamy tutaj ciekawy kontrast barw.Wyraźnie widać, że niektóre drzewa już zdecydowanie pozbyły się liści. Tak oczywiście robi krótko zielony jesion wyniosły - Fraxinus excelsior.Także gawrony zdecydowanie opuściły gniazda.

A teraz kolejny widoczek ogólny.Poza drzewami liściastymi w parku znajduje się szereg drzew iglastych. Jednym z nich jest jodła kalifornijska - Abies concolor.

Modrzewie europejskie - Larix decidua jeszcze się złocą.I jeszcze jeden jawor - Acer pseudoplatanus.Wiele jesionów to okazy żeńskie. Teraz są obsypane licznymi skrzydlakami.A oto zbliżenie pączka liściowego skrzydłorzecha kaukaskiego - Pterocarya fraxinifolia. Jak widać jest to jedno z nielicznych drzew, które nie osłania ich łuskami.A na zakończenie intrygująco rozświetlone jesienne liście kasztanowca zwyczajnego - Aesculus hippocastanum. W tle znajduje się Muzeum w Chrzanowie.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2010 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji