Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2011-01-10 Szczypta Jaworzna
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2011 «

#3633
od września 2006

2011.01.13 13:44 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tego dnia odwiedziłem centrum miasta. Zasadniczo nie było zbyt ciekawie. Odwilż dopiero się zaczęła. Tym nie mniej w trzech punktach zrobiłem kilka zdjęć. Na początek mapa firmy Compass.W punkcie pierwszym w okolicy kościoła w rejonie skrzyżowania ulicy Plac świętego Jana z ulicą Świętej Barbary udokumentowałem kilka kawałków szerego dolomitu w budunku, którego ściana wzniesiona jest głównie z lokalnych wapieni. Skała na strukturę brekcji.Był też fragment laminowanego wapienia, który uległ erozji już około 220 milionów lat temu, kiedy stanowił część twardego dnia morskiego w dolnych warstwach gogolińskich. Zerodowany fragment jest obsypany licznymi członami liliowców. Tak ten kamień jest osadzony w murze.A tak zapewne spoczywał na dnie morza jako część jego dna.A teraz trochę lipy drobnolistnej z placu przed szkołą nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. Na mapie to ciemnoniebieska kropka.

Kolejne zdjęcia wykonałem w rejonie ulicy Zacisze w miejscu oznaczonym fioletową kropką. Na początek kuklik pospolity - Geum urbanum.

Dalej idzie glistnik jaskółcze ziele - Chelidonium maius, który wyrósł w butwiejącym pniaku.Ostatnie dwa zdjęcia to zmrożone owoce śnieguliczki - Symphoricarpos albus

Tym razem poza walorem dokumentacyjnym zależało mi na pewnej nucie artyzmu.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2011 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji