bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
2008-11-23 Chrzanów, pierwszy dzień po ataku zimy
« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «

#4110
od września 2006

2008-11-23 Chrzanów, pierwszy dzień po ataku zimy #1

2011.08.03 22:05 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Onego roku zima zaatakowała niespodziewanie w sobotę 22 listopada. Ośmieliła się to zrobić w momencie, kiedy wszyscy wokoło trąbili to o efekcie cieplarnianym, to o globalnym ociepleniu. W tę sobotę byłem zajęty podczas imprezy organizowanej przez chrzanowski oddział PTTK.
W niedzielę zima jeszcze trwała. Zaskoczyła wszystkich. Oto kilka takich przypadków. Na początek zdjęcie łobody rozłożystej - Atriplex patula pod płotem przy ulicy Oświęcimskiej.Dalej idzie ulica Słowackiego i zaskoczone kuliste robinie akacjowe - Robinia pseudoacacia.

Smętnie wyglądały zaskoczone pelargonie bluszczolistne - Pelargonium peltatum.Wchodzimy teraz do parku miejskiego. Oto krzewuszka - Weigela. Nad gatunkiem lepiej się nie zastanawiać.Fontannę ozdabia wierzba płacząca - Salix alba "Tristis".Zieleniły się także inne drzewa.Cis - Taxus baccata mocno się ugiął.Ale jego owoce były w swoim żywiole. Teraz potencjalni konsumenci mogli je znaleźć bez trudu.A oto obielona jodła pospolita - Abies alba.A teraz będzie widok ogólny. Zielone krzewy to śnieguliczki białe - Symphoricarpos albus.Oto zbliżenie jednego z krzewów.

Ostatnim widokiem z tego fotoreportażu jest zdjęcie mojego zakładu pracy, czyli Muzeum w Chrzanowie oglądanego przez zasłonę z przegród owocujących pędów miesiącznicy trwałej - Lunaria rediviva.

« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji