Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2011.12.07 Chrzanów, drugi raz pomiędzy Topolową a Chechłem
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2011 «

#4499
od września 2006

2011.12.20 16:22 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Po zejściu z terenu zwałki budowlanej na poważnie zająłem się zbieraniem grzybów pasożytniczych w rejonie ulicy Topolowej. Bo właśnie z tego terenu pochodził zaginiony zbiór. Zresztą zerknijmy na mapę firmy Compass.Teren poniżej zwałki budowlanej jest równinny. Większość roślinności znajduje się w stanie zejściowym.W tym tłumie poza nawłocią kanadyjską - Solidago canadensis znajduje się ostrożeń lancetowaty - Cirsium vulgare.Poza tym zielenił się śmiałek darniowy - Deschampsia caespitosa.

Idę teraz w kierunku zabudowań. Tutaj znalazłem płat trzciny pospolitej - Phragmites australis.

Na trzcinach wystąpiła rdza - Puccinia magnusiana.Podążamy teraz w kierunku lasu na lewym brzegu Chechła.Wśród tych traw po drodze ponownie zebrałem rdzę Puccinia coronata na mozdze trzcinowatej - Phalaris arundinacea.Od tej chwili podążam w kierunku zachodnim. Za zaroślami skrywa się wysoka skarpa brzegu Chechła sprzed regulacji rzeki.

Spoglądając w stronę rzeki widzimy bardzo stary, jak na tę okolicę drzewostan.Oto kolejny fragment skarpy.Droga biegnąca wzdłuż skarpy jest bardzo wilgotna.Wszędzie, także w tych chaszczach poszukiwałem chorych roślin. Niestety, bezskutecznie.Idąc powoli zbliżamy się do rejonu nowego szpitala.Po opuszczeniu, że się tak wyrażę, pradoliny Chechła, skierowałem się w stronę ulicy Topolowa.

Tym razem bardzo mi się spieszyło z powrotem do Muzeum i dlatego na chwilę zatrzymałem się jeszcze przy szczotlisze siwej - Corynephorus canescens.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2011 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji