bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
2008-10-08 Z centrum Trzebini, przez Paryż do Płok - część 10
« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «

#4595
od września 2006

2008-10-08 Z centrum Trzebini, przez Paryż do Płok - część 10 #1

2012.02.08 21:47 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
I oto kończy się moja wielka wyprawa. W tym odcinku z Płok powrócimy do centrum Trzebini. Oto mapa firmy Compass, na której zaznaczyłem tylko początek tego odcinka.Zaczynamy od dworu przy ulicy Dworskiej.Jak widać obiekt został zaanektowany przez przyrodę. Brzoza brodawkowata - Betula pendula usadowiła się nawet na balkonie nad gankiem.Wszystkie wejścia zostały zamurowane.

Opuszczam teren dworu i ulicą Dworską kieruję się w stronę lasu.Tutaj znajdują się ruiny budynków wzniesionych z lokalnego kamienia, czyli głównie wapieni triasu.Oto ostatni rzut oka na dwór.W obrębie ruin biały kamień to wapień, a żółtawy to dolomit.

Oczywiście budowniczowie użyli także cegły dla wyrównania wątków muru.Dość szybko dotarłem na skraj lasu. Tutaj na drzewie znajduje się niewielka kapliczka.

A tak z oddali prezentuje się sanktuarium w Płokach.Następnie dość szybko przemknąłem przez las. Teraz znajduję się na drodze prowadzącej do Czyżówki.

Tak w tej okolicy wyglądał skraj lasu. Dąb czerwony - Quercus borealis var. Maxima miał tym razem żółtawe liście.A to już Trzebinia Krystynów. Oto widok kościoła z ulicy Kopalniana.A to kościół z bliska wraz z przylegającym do niego klasztorem.Ponieważ zbliżała się msza, zrobiłem szybko parę zdjęć i dyskretnie się wycofałem.

I na zakończenie kilka zdjęć starych domów z okolicy Trzebionki.Powrót do Chrzanowa zajął mi jeszcze niecałą godzinę. Jednak więcej zdjęć już nie robiłem.
« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji