Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2012-03-06 Chrzanów, przy ulicy Borowcowej
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2012 «

#4656
od września 2006

2012.03.16 14:58 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tego dnia będąc w pracy sprawdzałem kilka obiektów, które mi wskazano. Przy okazji wykonałem krótki fotoreportaż pokazujący tę część Borowca. Na mapie firmy Compass wygląda to tak.Idę od południa. W rejonie pierwszej kropki podziwiamy pobocze oraz topole - Populus silnie opanowane przez jemiołę - Viscum album.

W punkcie drugim mamy okaleczone drzewa, które miały pecha wyrosnąć pod linią energetyczną.
W punkcie trzecim mamy dość okazały jak na tę okolicę klon jawor - Acer pseudoplatanus.

Nieco dalej po drugiej stronie ulicy mijamy bardzo okaleczone drzewo. To jest punkt czwarty na tej mapie.W punkcie piątym natrafiam na robinię akacjową - Robinia pseudoacacia opanowana przez jemiołę - Viscum album.W punkcie szóstym mijam okaleczoną brzozę brodawkowatą - Betula pendula. To dość powszechna praktyka energetyków operujących w pasie drogowym. Oczywiście najlepiej byłoby wyciąć te drzewa, ale to by za drogo kosztowało.
A to już punkt siódmy. Tutaj moją uwagę przykuł okazały klon zwyczajny - Acer platanoides.W punkcie ósmym oglądamy las położony na południe od byłej linii kolejowej. Zerkam nań z przystanku autobusowego niedaleko skrzyżowania Borowcowej z ulicami Kamienna oraz Przy Moście..Dziewiąty punkt jest bodajże najmniej ciekawym widokiem z tej wycieczki. Zerkając z wysokiego nasypu do lasu po prostu uwieczniłem leżące tutaj śmieci.Tę wycieczkę kończę w dziesiątym punkcie. Zerkam prostu z mostu, a właściwie z wiaduktu na byłą linię kolejową.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2012 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji