bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
2008-06-14 Między Płazą a Lipowcem - szybka akcja
« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «

#5211
od września 2006

2008-06-14 Między Płazą a Lipowcem - szybka akcja #1

2012.08.04 08:19 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W tę czerwcową sobotę bardzo szybko przemieściłem się wzdłuż trasy oznaczonej na mapie firmy Compass kolorem czerwonym. Jednocześnie kilka dosłownie zdjęć wykonałem w miejscach oznaczonych niebieskimi kropkami. Akcja była tak szybka, że z trudem przypominam sobie jak tego dokonałem. Coś mi świta, że był to rower.Zaczynamy od pałacu w Płazie.

W parku sfotografowałem rzeźbę.Następnie przyjrzałem się krzewiastemu cisowi pospolitemu - Taxus baccata. To największy spośród znanych mi osobiście krzewiastych przedstawicieli tego gatunku.Coś mi świta, że głównym celem mojego wypadu było sprawdzenie, czy kwitnie już tutejszy tulipanowiec amerykański - Liriodendron tulipifera. Oto on jako bohater sesji fotograficznej.Następnie opuściłem park i spojrzałem na kościół.Potem bardzo szybko dotarłem na teren Czarnego Lasu znajdującego się na obszarze gminy Babice. Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają wnętrze buczyny położonej na północ od zarastającej polany.

Kolejna kropka to fragment z roślinnością ruderalną oraz jeżynami, które pojawiły się w miejscu prześwietlonym.Pozostałe zdjęcia wykonywałem już w najbliższym sąsiedztwie zamku Lipowiec. Na początku karpa buka zwyczajnego - Fagus sylvatica.Tutaj bohaterem sesji fotograficznej był hubiak pospolity - Fomes fomentarius.

Następnie był krótki przerywnik. Oto dzwonek brzoskwiniolistny - Campanula persicifolia.Bohaterem ostatniej akcji jest uroczy buławnik czerwony - Cephalantera rubra.

« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji