bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
2008-04-08 Jaworzno i Mysłowice - krótkie migawki
« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «

#6033
od września 2006

2008-04-08 Jaworzno i Mysłowice - krótkie migawki #1

2012.12.14 17:36 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tego dnia wpadłem na chwilę do Jaworzna. Miałem, jak to się powiada coś załatwić w redakcji tygodnika Co Tydzień. To był wtorek. Na początku, był trawnik przed budynkiem policji, oznaczony na mapie firmy Compass na fioletowo.Tutaj znalazłem kolejny raz porażone przez rdzę stokrotki - Bellis perennis. Zasadniczo jestem przekonany, że są to stadia ecjalne Puccinia obscura. Jednakże teraz trzeba będzie jeszcze rozważyć następujące gatunki - Puccinia lagenophorae, Puccinia distincta oraz Aecidium bellidis.

Całkiem sporo było tutaj kapusty polnej - Brassica rapa ssp. campestris. Pozwoliłem sobie wykonać jej dłuższą sesję fotograficzną.

Następnie po krótkiej wizycie w redakcji udałem się do Mysłowic, gdzie wykonałem kilka zdjęć w otoczeniu muzeów - jasnoniebieskie kółko w ciemniejszej obwódce.Zaczynamy od miejsca podtopionego przed ogrodzeniem i występujący tamże rdest wężownik - Polygonum bistorta.

Na terenie muzeum znalazłem roślinę, którą oznaczyłem jako brodawnik zwyczajny - Leontodon hispidus.Poraża ją rdza, którą w związku z tym oznaczyłem jako Puccinia hieracii.Masowo kwitł także pięciornik piaskowy - Potentilla arenaria.A na zakończenie proponuję przyjrzeć się kosmatce licznokwiatowej - Luzula multiflora.« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji