bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
2008-05 Chrzanów - park w pierwszej połowie maja
« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «

#6202
od września 2006

2008-05 Chrzanów - park w pierwszej połowie maja #1

2013.01.27 09:35 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Nie zwlekając od razu dla przypomnienia mapa firmy Compass z oznaczeniem miejsca akcji.Pierwsze pięć zdjęć wykonałem drugiego maja. Oto widok ogólny części południowej od strony ulicy Kościuszki. Na pierwszym planie jabłoń purpurowa - Malus x purpurea. W tle po lewej stronie wieżowce przy ulicy Jordana.

Nieco dalej w cieniu okazałych drzew liściastych walczy o swoje miejsce jodła kalifornijska - Abies concolor.A to kolejny egzemplarz jabłoni purpurowej - Malus x purpurea. Budynki w tle to zabudowa ulicy Słowackiego.Jestem teraz przy południowo-zachodnim zakątku parku i spoglądam w kierunku placu zabaw. Izolowane, okazałe drzewo to jesion wyniosły - Fraxinus excelsior.Kolejną serię zdjęć wykonałem 13 maja, kiedy, co można zobaczyć po dwu innych watkach bardzo mnie poniosło w kwestii fotografowania. Zaczynamy w okolicy ronda, gdzie właśnie zakwitł klon jawor - Acer pseudoplatanus.

Następnie bardzo szybko udałem się ku części południowej od strony ulicy Sokoła, gdzie udało mi się sfotografować kwiaty pigwy pospolitej - Cydonia oblonga.

W tej okolicy na jednym z klombów pojawiła się interesująca odmiana tulipana ogrodowego - Tulipa.

W północno-wschodniej części parku został posadzony czosnek niedźwiedzi - Allium ursinum.

Jego kwiaty cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród pszczół.Następnie powróciłem do kwitnącej pigwy pospolitej - Cydonia oblonga, aby sfotografować wnętrza jej kwiatów.

W tej okolicy zakwitł jeszcze skrzydłorzech kaukaski - Pterocarya fraxinifolia.Bohaterem kolejnej sesji zdjęciowej jest śniedek baldaszkowaty - Ornithogalum umbellatum.

A na zakończenie suchodrzew pospolity - Lonicera xylosteum.« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji