bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
2008-05-15 Chrzanów - jeszcze raz w parku.
« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «

#6260
od września 2006

2008-05-15 Chrzanów - jeszcze raz w parku. #1

2013.02.05 13:08 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
To już będzie prawie ostatni tegoroczny wątek poświęcony w całości parkowi miejskiemu w Chrzanowie. W kilku innych wątkach przemkniemy jeszcze przez jego teren, ale to już będzie koniec. Tym nie mniej tradycyjnie - mapa firmy Compass.Pretekstem do wykonania tego fotoreportażu był mniszek - Taraxacum o staśmionym pędzie. Na jego szczycie były dwa koszyczki.Następnie zainteresowałem się kwitnącą konwalią majową - Convallaria majalis.Rozpoczął również kwitnienie różanecznik żółty - Rhododendron luteum vel. Azalea pontica.

Zakwitł również inny różanecznik o białych kwiatach. Dawno, dawno temu w odległym PRL-u, bo na długo przed moim przybyciem do Chrzanowa w parku posadzono ponad 500 azalii. Dzisiaj wszyscy mają nadzieję, że są one przynajmniej w Chrzanowie.Następnie na kwiatach mniszka - Taraxacum zauważyłem pszczolinkę. Po dłuższych poszukiwaniach uznałem, że jest to gatunek Andrena varians.Kolejne ładne kwiatki to baldachogrono tawuły ożankolistnej - Spiraea chamaedryfolia.

Bliżej ronda zakwitł berberys zwyczajny - Berberis vulgaris.

Po jego pędzie spacerowała biedronka dwukropka.Następnie na kwilę wpadłem na rynek aby sfotografować liście platana - Platanus acerifolia.

W parę godzin później ponownie zainteresowałem się kwiatami tawuły ożankolistnej - Spiraea chamaedryfolia . Tym razem przy okazji spotkałem mrówkę.« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji