bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
2008-05-17 W Paryżu i Psarach
« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «

#6291
od września 2006

2008-05-17 W Paryżu i Psarach #1

2013.02.10 08:47 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Po opuszczeniu Miękini i krótkim popasie w Krzeszowicach postanowiliśmy wpaść jeszcze na chwilę do Paryża. Oczywiście mowa o niewielkim przysiółku na skraju wielkiego lasu. Będzie krótko węzłowato. Parę razy już tam byliśmy, ale tak czy owak mapa firmy Compass.Na początku jasnoniebieskie kółko. W tej okolicy skupiłem się na charakterystycznej tablicy zestawionej ze znakiem ślepej ulicy.Tutaj na skraju lasu sfotografowałem przelot pospolity - Anthyllis vulneraria.

Był też łan siódmaczka leśnego - Trientalis europaea. Pomiędzy nim pojawiała się przytulinka - Cruciata glabra.Następnie przemieściliśmy się do miejsca oznaczonego fioletowym kółkiem, gdzie przy skrzyżowaniu dróg rośnie okazała, ponad wiekowa sosna zwyczajna - Pinus sylvestris.

W Psarach, miejsce oznaczone czerwonym kółkiem tak jakoś nie sfotografowałem okolicy tylko miejscowe skupiska galmanów odsłonięte przy okazji budowy boiska. Nic straconego, ponieważ kiedy dostatecznie cofniemy się w czasie pokażę jak to wyglądało, kiedy zaczęto je budować. Teraz tylko kilka odmian lokalnych galmanów.

« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2008 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji