bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
2005 Chrzanów - nad Chechłem od kwietnia do czerwca
« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2005 «

#13475
od września 2006

2005 Chrzanów - nad Chechłem od kwietnia do czerwca #1

2016.04.27 17:50 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Zaczynamy 20 kwietnia. W pewnym oddaleniu od lewego brzegu Chechła w przybliżeniu w połowie odległości pomiędzy ulicami Szpitalna i 29 listopada w niewielkim zagajniku sosnowym skrywa się odcięte wskutek regulacji starorzecze. W nim bardzo jawnie okoliczna ludność deponowała coś takiego.

Chociaż 1 lipca 2013 roku coś się zmieniło, to jednak jak donosi nasza, lokalna prasa tutaj prawie nic się nie zmieniło.Następnie bardzo szybko udałem się na trawers lasu pomiędzy Kolonią Rospontową a Kolonią Leśną. Tutaj rzeka jest dzika. Niosła jednak sporo wszelakiego zbędnego dobra.W tej okolicy na trawersie terenów sportowych rzeka utworzyła plażę oraz podcięła jedną olszę czarną - Alnus glutinosa.

Na prawym brzegu rzeki znajduje się taki już nieczynny dopływ.Tutaj też rzeka podcięła olszę czarną - Alnus glutinosa.7 maja odbyliśmy kolejną wycieczkę z biegiem Chechła. Na razie zwiedzamy Psią Górkę położoną nieco na południe od ujścia rzeki Ropy. Stąd też mamy widok na fabrykę Valeo.

Kolejne zdjęcie przedstawia staw w rejonie tak zwanych Łazienek, na lewym brzegu Luszówki.A to prawy brzeg Chechła tuż przed ulicą Borowcową. Tutaj natknęliśmy się na podejrzanie okorowane drzewa.I ponownie rejon prawego brzegu rzeki na trawersie terenów sportowych Fabloku. Na początku bardzo malowniczo ułożone korzenie olszy czarnej - Alnus glutinosa.Potem spojrzenie na tak zwany efekt odbicia. Tutaj niszcząc piaszczysty brzeg rzeka chce skrócić sobie drogę.Teraz dobrze znana nam plaża na prawym brzegu.A dalej rzeka najdziksze wyczynia swawole, żłobiąc przyszły Wielki Kanion Chechła.Nieco dalej znaleźliśmy pozostałości po młynie Palików.

1 czerwca zajrzałem na teren oczyszczalni ścieków za ówczesnymi Zakładami Mięsnymi.Teraz spoglądamy na rzekę w okolicy polnego przedłużenia ulicy Mostowa. Wielki Kanion Chechła jest bardzo czytelny.Pomiędzy bujną zielenią skrywa się jakiś lewobrzeżny dopływ.Nieco ponad wodą znajduje się informacja w stylu, Chechło tu było.

#294
od czerwca 2008

2005 Chrzanów - nad Chechłem od kwietnia do czerwca #2

2016.04.27 20:14 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Krzysztof Andrzejewski (krzynianek)
Rzeczka piękna - a przypadkiem środowisko wędkarskie nie donosi o występowaniu miętusów??

#13476
od września 2006

2005 Chrzanów - nad Chechłem od kwietnia do czerwca #3

2016.04.27 20:29 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
To było po wpuszczeniu narybku klenia, a przez spuszczeniem do tej rzeki cieczy z osławionego jeziorka w kamieniołomie Górka. Ciecz miała w porywach pH 13,5. Za godzinę będzie reportaż pokazujący rzekę w trakcie tego działania. Miętusy mogą mieć szansę na pojawienie się teraz, ponieważ rzeka coraz bardziej się oczyszcza.
« »
Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2005 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji