Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-01-03 Chrzanów - pierwszy tegoroczny śnieg
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#14728
od września 2006

2017.04.03 19:46 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Grudniowa zima w ubiegłym roku skończyła się bardzo ciepło. Lokalnie nawet zaatakowała wiosna. Ale już w tytułowym trzecim dniu nowego roku sypnęło śniegiem. Tak wówczas wyglądały lawendy w ogrodzie przy Domu Urbańczyka.Oto hortensje - Hydrangea macrophylla.Tak wyglądał jeden z traktów w geologicznej części naszego ogrodu.Tutaj jest irga pozioma - Cotoneaster horizontalis. Jeszcze pełna nadziei, że ktoś się na nią skusi.W tej samej sytuacji był ognik szkarłatny - Pyracantha coccinea.Teraz mamy iglaki. Oto jałowiec - Juniperus.Oto sosna kosodrzewina - Pinus mugo.

I jeszcze jedna, ostatnia migawka z Domu Urbańczyka. Kos na śniegu.Teraz jestem w parku. Oto widok na fontannę zasłoniętą przez wierzbę białą w odmianie płaczącej - Salix alba "Tristis".Zerkam teraz w jej koronę.Bliżej budynku muzeum znajduje się dziuplasty kasztanowiec zwyczajny - Aesculus hippocastanum.

Zwróciłem też uwagę na cis pospolity - Taxus baccata.Na jednym z jego owoców rozwijała się pleśń.I na zakończenie wizyty w parku spojrzenie na mój zakład pracy poprzez koronę jodły pospolitej - Abies alba.Wracając z pracy zrobiłem zdjęcie dość linearne. Oto widok z ulicy Grunwaldzkiej w kierunku alei Henryka.W końcu ubiegłego roku w ogrodzie przy siedzibie Nadleśnictwa Chrzanów udokumentowałem kwitnący wawrzynek wilczełyko - Daphne mezereum. Po ataku zimy wyglądał tak.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji