Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-02-11 Od Chorzowa do Katowic - część 2
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#14869
od września 2006

2017.05.12 21:19 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Ruszamy dalej. Teraz pokonujemy odcinek Alei Dojazdowa. Przekraczamy torowisko.Można wypatrzeć martwe pokrzywy zwyczajne - Urtica dioica.Mijamy tereny sportowe GKS.

Sporą domieszkę w okolicznym drzewostanie stanowi buk pospolity - Fagus sylvatica. Ulica Bukowa znajduje się około 200 metrów na północ od tego miejsca.I tak dotarliśmy do ulicy Złota.Przekraczamy ją.Dalej jest dość zaniedbana ulica Szpitalna.I teraz jak przystało na Katowice Dąb w tym i jeszcze kawałek w następnym odcinku przemieszczamy się ulicą Dębowa. Na wylocie mamy bardzo ładną kamienicę.

Nowa i stara zabudowa są tutaj nieźle wymieszane.W ogrodzie obok kamienicy drzewa oplata bluszcz pospolity - Hedera helix.Są też, jak zwykle w miastach napisy zionące miłością bliźniego. Widać, kto tutaj rządzi.Oto kolejna kamienica i kolejny napis zionący miłością bliźniego.

Oglądamy ten budynek z oddali. To róg ulicy Dębowej i Studziennej.Oto fragment drugiego budynku, prawie takiego samego.Oczywiście znajdujemy tutaj także absolutne nowości.I znowu coś starego, po części w stanie "zejściowym".Z kolei ta kapliczka pamięta czasy, kiedy Dąb był wsią.W następnej kamienicy wciąż działa piekarnia.I jeszcze jedna kamienica z ciekawymi elementami architektonicznymi.I teraz kwintesencja historii lokalnej. Bardzo dawne czasy, dawne czasy i współczesność.

Oto kolejny zabytkowy budynek z ciekawą fasadą.

Tutaj czci się pamięć powstańców śląskich.

Zbliżamy się do ulicy Chorzowskiej. Będzie za około 100 metrów.Kończę ten odcinek wizerunkiem budynku przy skrzyżowaniu ulicy Dębowej z ulicą Lipowa.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji