Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-02-11 Od Chorzowa do Katowic - część 3
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#14875
od września 2006

2017.05.15 22:15 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W tym odcinku będzie przede wszystkim architektura i historia. Sorty, taka to pora roku. Opuszczając ulicę Dębową widzimy przede wszystkim to. Oficjalnie to Silesia Business Park. Obiekty zdecydowanie wszystkim kojarzą się z nowymi szafami.Idziemy tam przechodząc pod Drogową Trasą Średnicową.Po drugiej stronie widać owo wyjątkowo niefortunne zderzenie starego kościoła z tymi nowymi szafami.

Teraz będzie więcej obrazków niż komentarzy.

Kościół jest pod wezwaniem św. Jana i Pawła Męczenników. To po prostu ceglane dzieło wysokiej klasy. Podejrzewam, że szkło przeminie, cegła będzie trwać dalej.

Zerkam teraz w górę i ciemność widzę.Teraz sygnatura architekta.Potem okna nawiązujące do stylu romańskiego.Bardzo interesująca jest też plebania.I kolejne spojrzenia z swoisty dysonans architektoniczny. Kiedyś kościół w tym otoczeniu dominował, teraz został stłamszony.Opuszczamy to miejsce, po drodze mijamy świerka kłującego - Picea pungens.Idziemy w stronę cmentarza. Zerkamy za siebie. Bez komentarza,A cmentarz skrywa się za tymi flagami.Teraz z oddali kościół wydaje się jeszcze mniejszy na tle sąsiadów.Na pierwszy rzut oka cmentarz niczym szczególnym się nie wyróżnia, chociaż swoje lata ma.My wybraliśmy się tutaj dla tego pomnika.

A dalej jak przystało na starą nekropolię mamy mieszankę nowych i starych nagrobków.

Oto ołtarz polowy.Jest też kwatera powstańcza

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji