Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-02-11 Od Chorzowa do Katowic - część 4
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#14878
od września 2006

2017.05.16 07:59 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Wracamy z cmentarza. Cały czas oglądamy stary kościół i nowe szafy. Tego widoku nie da się uniknąć.Na kamienicy u wylotu ulicy Dębowej znajduje się mural. Jak widać ma on swoich przeciwników.Teraz odchodzimy od kościoła ale ponownie z ciekawości zerkamy za siebie. Efekt szaf jest jeszcze bardziej dobitny.

W końcu docieramy do galerii Silesia.

Elementy kopalni na terenie której powstało to centrum handlowe zostały zachowane.

A teraz rzecz najważniejsza. Dawno, dawno temu przepędził Chrystus przekupniów z świątyni Salomona. A tutaj proszę - przekupnie świątynię przygarnęli.

Na zewnątrz tego świętego miejsca leży taki sobie skandynawski przybłęda.W galerii zwiedziliśmy tylko tamtejsze toalety, potem ruszyliśmy w stronę centrum Katowic. Dawno, dawno temu w tej okolicy charakterystycznym elementem krajobrazu była hala widowiskowa i obiekty huty Baildon.Teraz powstają tutaj nowoczesne biurowce.Na miejsce po hali póki co pomysłu brak.Idziemy dalej, okolica stopniowo się cywilizuje.Jest i akcent dendrologiczny. Oto robinia akacjowa - Robinia pseudoacacia.Idąc dalej mijamy KoszutkęI tak osiągamy ścisłe centrum miasta.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji