Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-03-23 Zabrze - Miejski Ogród Botaniczny - część 3
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#14942
od września 2006

2017.05.31 22:10 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Po opuszczeniu szklarni przeszedłem się po budzącym się po zimie ogrodzie. Oto główny trakt z drzewami obrośniętymi przez bluszcz pospolity - Hedera helix.Zimę przeżyła stroigła chińska, kuningamia lancetowata, kuningamia chińska - Cunninghamia lanceolata.Oto sadzawka położona w okolicy biur ogrodu.Akurat poiła się tutaj wiewiórka.O tej porze roku kwitną przede wszystkim rośliny cebulowe. Zazwyczaj zwiedzający ogród są bez szans. Placówka jest jeszcze zamknięta. Zaczynam od puszkinii - Puschkinia.Oto pierwszy kosaciec żyłkowany - Iris reticulata.

Oto drugi kosaciec żyłkowany - Iris reticulata.

W stanie prawie zejściowym był rannik zimowy - Eranthis hiemalis.A teraz na szarym tle oglądamy świerka kłującego - Picea pungens.Parę dni wcześniej tę okolicę nawiedziła wichura. Na ścieżkach leżało mnóstwo gałązek jemioły pospolitej - Viscum album.Sporo jednak zostało jej w koronach drzew.Zakwitł już dereń jadalny - Cornus mas.

A teraz coś z naszej branży. Martwe drewno i lakownica spłaszczona - Ganoderma applanatum.Nieco dalej było drzewo, które zapomniało zrzucić liście na zimę. Dąb czy buk, mam dylemat.A teraz będzie dłuższa sesja zdjęciowa z wrzoścem rozpierzchłym - Erica vagans.I już zupełnie na koniec nieco sponiewierany mrozami różanecznik fioletowy - Rhododendron catawbiense.

#18045
od września 2006

2020.02.17 12:17 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Powinno być Eranthis hyemalis
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji