Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-02-27 Chrzanów - wstęp do wiosny - część 1
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#14974
od września 2006

2017.06.06 17:52 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tego zimowego dnia ruszyłem w teren aby po pierwsze poszukać śladów zbliżającej się wiosny. Po drugie dokumentować drzewa póki są. wiadomo "polska masakra piła mechaniczną" zaczęła się rozkręcać na dobre. Na początku okolica muzeum i wychodzące z ziemi przebiśniegi - Galanthus nivalis.Niestety, nie miały tego dnia czego przebijać.A to już ogród przy Domu Urbańczyka. Oczar chiński - Hamamelis mollis zakwitł, ale kwiatów było bardzo mało.

A to już ulica Jagiellońska i dokumentacja trwającego tamże remontu kamieniczek.

Był tutaj także całoroczny glistnik jaskółcze ziele - Chelidonium majus.Oto remontowane kamieniczki od strony zaplecza.Tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Grunwaldzką ulica Jagiellońska przypomina ciemny skalny wąwóz.Oto ciekawe ogrodzenie jednej z posesji.Opuszczając ulicę Grunwaldzką uwieczniłem widok alei Henryka, a szczególnie gmachu zasłoniętego przez drzewo.Idę teraz na południe. Tutaj widać sporo głogów.

Oto pierwszy napotkany pniak.Oto mocno przycięte drzewo.A przy skrzyżowaniu ulicy Siennej i alei Henryka trwała wycinka.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji