Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-03-03 Chrzanów - pożegnanie z drzewami
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15047
od września 2006

2017.06.19 14:45 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Początek roku to przede wszystkim dokumentowanie "Polskiej masakry piłą mechaniczną". Oto spustoszenie dokonane na skwerze w okolicy skrzyżowania alei Henryka z ulicą Sienną.

Teraz przeszedłem w rejon ulicy Borowcowej aby zerknąć na teren cmentarza żydowskiego. Tutaj nic nie ubyło.Znajduję się przy ulicy Powale. Zerkam na nasyp linii kolejowej. Tutaj na wysokości cmentarza oraz stacji paliw nie nastąpiły widoczne zmiany.Także rozłożysty dąb szypułkowy tuż za cmentarzem ocalał.Stoję przy stacji paliw. Nieco dalej linia horyzontu nad linią kolejową wyraźnie przejaśniała.Dla odmiany nikt nie ma śmiałości usunąć drzew, które rosną przy ulicy Podwale, chociaż są one w wyraźnym konflikcie z linią przesyłową.Ocalały też te topole holenderskie - Populus x canadensis "Marylandica".Idąc dalej, mijając skrzyżowanie z ulicą Pogorską zauważam okaleczonego świerka kłującego - Picea pungens.Oto kolejny odcinek linii kolejowej pozbawiony drzewostanu.Oto kolejne pasmo okaleczonych drzew będących w konflikcie z linią energetyczną.

I jeszcze jeden odcinek linii kolejowej pozbawiony drzewostanu.Oto kolejne okaleczone drzewo.W tej okolicy był także fragment nietkniętego drzewostanu. To oczywiście brzoza brodawkowata - Betula pendula.Jestem już po drugiej stronie linii kolejowej w okolicy skrzyżowania z ulicą Kadłubek. Oto pniaki po znikniętych drzewach.I jeszcze przykład drzewa w konflikcie z budynkiem.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji