Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-06-10 Z Gorzowa Chrzanowskiego do Oświęcimia - część 4
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15185
od września 2006

2017.07.19 20:48 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W ostatnim etapie tego spaceru znajdujemy się na placu Tadeusza Kościuszki.

Podziwiamy piękne róże.

Zaglądamy do kościoła p.w. Matki Bożej Bolesnej będącego częścią założenia klasztornego Serafitek. Modły trwają, my nie przeszkadzamy.Przechodzimy ponownie przez plac.Wchodzimy w ulicę Mickiewicza. Narożna kamienica w stosunku do dostępnego w sieci wizerunku z roku 2012 jest zdecydowanie przebudowana.Teraz znajdujemy się na skarpie nad Sołą. Kurtyna zasłaniająca widok na Zamek Piastowski znacznie się podniosła.Mijamy urządzoną zieleń.Oto kurtyna zasłaniająca widok na Zamek Piastowski widziana z poziomu bulwarów.Bardziej z boku coś widać.Ruszamy na południe. Mijamy dąb szkarłatny - Quercus coccinea.W zieleni pod drzewami pojawia się czosnek Krzysztofa - Allium Christophii.

Idziemy dalej.Oto płat z żurawkami - Heuchera.

Pomiędzy nimi trafił się kruszczyk - Epipactis.Sporo tutaj nemezji powabnej - Nemezis strumosaA to już robinia akacjowa - Robinia pseudoacacia na której pniu wyrósł cis pospolity - Taxus baccata.Są na niej także siewki dębów szypułkowych - Quercus robur.I ponownie czosnek Krzysztofa - Allium Christophii.I znowu żurawki - Heuchera.

Stoimy teraz na kładce nad Sołą i patrzymy z biegiem rzeki rzeki.Bardzo szybko przemieszczamy się przez łęgi.Na trawersie stadionu natrafiamy na firletkę chalcedońską - Lychnis chalcedonica.To ulica Garbarska. Tutaj mijamy pełnokwiatową odmianę wrotyczu maruny - Tanacetum parthenium.Jest też żywotnik wschodni - Biota orientalis.Z kolei przy ulicy Dworcowa natrafiamy na czyściec wełnisty - Stachys byzantina.Była też kwitnąca winorośl - Vitis vinifera.A budynek dworca wciąż stoi. Ma być wyburzony.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji