Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-04-03 Chrzanów - wiosna przy ulicy Siennej
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15193
od września 2006

2017.07.23 10:36 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tego dnia wybrałem się na poszukiwanie śladów wiosny. Nadchodziła bardzo powoli, ale kwitnąco. Penetrowanie tytułowej ulicy rozpocząłem od zachodniego skraju. To skarpa wykopu byłej linii kolejowej.Zaczęło się kwitnienie jasnoty purpurowej - Lamium purpureum.Pojawiła się rogownica pospolita - Cerastium holosteoides.Jest i przetacznik perski - Veronica persica.W większej ilości wystąpił rzodkiewnik pospolity - Arabidopsis thaliana.

Widać jaki to drobiazg w porównaniu z bodziszkiem drobnym - Geranium pusillum.I ponownie przetacznik perski - Veronica persica.Rozwijają się także liście leszczyny - Corylus avellana.Jestem teraz w sąsiedztwie skrzyżowania z Aleją Henryka.Tutaj trawnik ozdabiają całoroczne stokrotki pospolite - Bellis perennis.

A to już teren po drugiej stronie alei Henryka. W dole znajduje się jedno z miejsc, gdzie dokonuję zakupów.W miejscu po wyciętych drzewach rozpoczął się atak klonów. Dokładniej atakuje klon zwyczajny - Acer platanoides.Kwitnąco wyglądał także klon jesionolistny - Acer negundo.

A po przeciwnej stronie ulicy Siennej, na skraju bloków zakwitł ziarnopłon wiosenny - Ficaria verna.Oto on w całej swojej krasie.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji