Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-04-25 Karniowice - od ulicy Głogowej do Dulowej
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15467
od września 2006

2017.09.25 20:29 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Wracam na główną drogę. Stoję jeszcze na ulicy Głogowej i zerkam na zachód. Rezerwat Ostra góra znajduje się pośrodku linii horyzontu.Idąc główną ulicą zwracam uwagę na ogrody. Wszak przygotowywałem się do wystawy czasowej na ten temat.I znowu masa biomasy na brzegu rzeki.Z ładnych kwiatków był tutaj przetacznik perski - Veronica persica.Mijam ulicę Wierzbową. "Szyszko" tu był.Rzeka nieco zwolniła, rozlewa się szeroko.Drzewa zielenią się coraz bardziej. Zrobił to nawet kasztanowiec zwyczajny - Aesculus hippocastanum.

Dość osobliwie wyglądają śmieci uwięzione z boku kaskady.

Idę dość szybko dalej, docierając do ulicy Wrzosowa.Teraz na brzegu rzeki zauważyłem ładny mech. Podejrzewam, że to coś o dużych listkach, barwy ciemnozielonej należy do rodzaju Bryum. Jasnozielonego mchu nie oznaczam.

Oto kolejna, malownicza kaskada. Jak widać woda jest czysta.Teraz podziwiajmy sylwetkę miejscowego kościoła. Został zbudowany w czasach, kiedy proboszczem był ksiądz Fijałek, ten od kurhanu.

Tutaj mamy nowy kościół i starą kaplicę.Blisko granicy z Dulową znajdują się miejscowe Błonia, jako lokalne centrum imprez masowych.I tak dość szybko osiągnęliśmy granicę z Dulową.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji