Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-08-26 Chrzanów - kierunek Morskie Oko
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15514
od września 2006

2017.10.12 11:56 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tej soboty, w dziesięć dni po wizycie z zatopionym kamieniołomie postanowiłem go odwiedzić z większą grupą osób. To była kolejna wycieczka z cyklu Wędrówki z Kustoszem. Było pochmurnie, ale mieliśmy nadzieję, że będzie lepiej. Na początku Aleja Henryka i proces sprzątania po wycince drzew przed Urzędem Miejskim.To pokłosie akcji ustalania faktycznego stanu zdrowotnego drzew i usuwania tych, które stanowią ewidentne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Oto kolejne drzewa, które też docelowo powinny zostać "zniknięte". Oczywiście nie natychmiast, ale w ciągu najbliższego dziesięciolecia zdecydowanie tak.

Kontynuując temat powiem tylko, że na okoliczność przyszłej wycinki już teraz powinny w szkółkach dużych drzew rosnąc ich następcy.I tak rozważając te i inne kwestie dotarliśmy w okolicę skrzyżowania Alei Henryka z ulica Sienna, gdzie pewni przedsiębiorcy, jako osoby prywatne skorzystały z Lex Szyszko.

Powoli wchodzimy w ulicę Stara Huta. Tutaj także sporo drzew nie ma przed sobą świetlanej przyszłości.

Idziemy dalej. Oto jesion wyniosły - Fraxinus excelsior opleciony bluszczem pospolitym - Hedera helix.Ulica po większej części jest pozbawiona drzew.Przy chodniku usadowił się dwurząd murowy - Diplotaxis muralis.A to już ulica Zbożowa i skupisko nawłoci kanadyjskiej - Solidago canadensis.W ciągu dziesięciu dni nic się nie zmieniło w byłej piaskowni miejskiej.

Oto łąka ze źródłem.

A tutaj zaszła zmiana. Z Instalacji pt. "Pożegnanie z lodówką" usunięto czarne worki.W końcu weszliśmy pod linię kolejową i zerknęliśmy na znajdujący się przed nami kamieniołom.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji