Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-09-19 Chrzanów - przy ulicy Zbożowej
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15532
od września 2006

2017.10.16 18:08 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Po przeciwnej stronie linii kolejowej w stosunku do kamieniołomu Morskie Oko znajduje się ulica Zbożowa. Postanowiłem wracać tamtędy, aby dwa razy nie iść tą samą ulicą. Przechodzę pod torami.Tym razem ciek skrywający się w trawach jest aktywny. Woda leje się bardzo obficie.

Tak to wygląda pomiędzy zieleniną.Na trawiastej przestrzeni dominują nawłocie kanadyjskie - Solidago canadensis oraz trzcinnik piaskowy - Calamagrostis epigeios.Z pobocza linii kolejowej zniknęła instalacja pt. Pożegnanie z lodówką.A tutejszy żółtek to zdecydowanie nawłoć kanadyjska - Solidago canadensis.Przy okazji zauważyłem, że przy linii kolejowej rośnie wiesiołek - Oenothera.Okazało się, że to trywialny wiesiołek dwuletni - Oenothera biennis, czego dowodzi ta długa sesja zdjęciowa.Zerkam teraz z góry na płynącą wodę.Ruszam teraz przed siebie. Dolina cieku po lewej stronie jest teraz tak jakby zasypywana.Ciek wciąż płynie.Spory odcinek skrywa się pomiędzy tą bagienną roślinnością.Ładnym kwiatkiem z tej okolicy jest tojeść pospolita - Lysimachia vulgaris.Potem podziwiałem rozciągnięte na trawach pajęczyny.Teraz zerkam w zarośla na terenie byłej piaskowni miejskiej. Tam prawdopodobnie nie zaszła zmiana.

Teraz przyglądam się delikatnej rosie na liściach robinii akacjowej - Robinia pseudoacacia.

Z ciekawości zaglądam do wyrobiska. Rzeczywiście, tam nie zaszła zmiana.Opuszczam rejon zarośli. Wchodzę w obszar zabudowy.

Pstrykanie kończę przy skrzyżowaniu z ulicą Stara Huta.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji