Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-09-27 Chrzanów - Morskie Oko i coś
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15584
od września 2006

2017.10.29 09:36 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tego dnia odwiedziłem to zalewane miejsce w towarzystwie geologa, który już w 2000 roku prorokował nieuchronne zalanie tego miejsca. Wody wciąż przybywa. Wodowskaz się pogrąża i oddala od oczu obserwatora.

Podeszliśmy blisko wody. Wodowskaz jest prawie niewidoczny. Tym nie mniej wiem, że od ostatniej mojej wizyty w tym miejscu przybyło około 25 cm wody, znaczy się, że w tym miejscu poziom cieczy wynosi 75 cm.Od wschodniej strony rozpoczęła się fermentacja.

A potem poszliśmy w zarośla przy zachodniej ścianie. Widoki są piękne, atmosfera niekoniecznie.

I ponownie wschodnia ściana.Tak powstaje roślinna gnojówka.Wodowskaz widziany z boku.Oto ostatnie spojrzenie z góry.Tę okolicę opuściliśmy idąc ulicą Fabryczną. Kolejne zdjęcia dokumentują usychający klon jawor - Acer pseudoplatanus tkwiący niedaleko skrzyżowania z ulicą Borowcowa. Nie miałem czasu sprawdzać, czy on tak sam od siebie, czy z ludzką pomocą.

A to już ulica Oświęcimska w okolicy mojego domu i świerki pospolite - Picea abies, które padły ofiarą osutki. To stało się nagle. Posadzono je tutaj w latach 90. ubiegłego wieku.I jeszcze zerknięcie na budynek Administracji Lasów Państwowych pozbawiony jesionów wyniosłych - Fraxinus excelsior.Zerkam jeszcze na początek skrzyżowania ulicy Oświęcimskiej i Józefa Piłsudskiego, gdzie właśnie jesienne barwy przybrał klon zwyczajny - Acer platanoides.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji