Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-05-13 Katowice - zielony półksiężyc - część 5
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15622
od września 2006

2017.11.15 20:49 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Ruszamy dalej w kierunku zachodnim. Kierujemy się ku ścieżce biegnącej blisko krawędzi lotniska Muchowiec. Na początku zwracam uwagę na jałowiec pospolity - Juniperus communis.Teren przylegający do miejsca wypoczynku jest wyraźnie podtopiony. Strach tam wchodzić.Teraz mijam skupisko czosnaczka pospolitego - Alliaria petiolata.Następnie mamy skupisko kokoryczki okółkowej - Polygonatum verticillatum.Jest też barszcz zwyczajny - Heracleum sphondylium.Zazielenił się szczawik zajęczy - Oxalis acetosella.Jest i świerząbek orzęsiony - Chaerophyllum hirsutum.Niejaką osobliwością, jak na tę porę roku są te czernidłaki - Coprinus. Wydaje mi się, że to Coprinopsis romagnesiana.Było tutaj także sporo czworolistu pospolitego - Parix quadrifolia.

Zakwitł już przywrotnik - Alchemilla. Pomimo bogatego materiału zdjęciowego nie podejmuję się szczegółowego oznaczenia.Jesteśmy przy głównej drodze. Oto świerk serbski - Picea omorica.

Trafiła się też jodła pospolita - Abies alba.

Oto cyprysik groszkowy - Chamaecyparis pisifera.

W tym przypadku typuję jałowiec wirginijski - Juniperus wirginiana.Jest też dziki problem.Zatopioną część lasu, podejrzewam szkody górnicze, opanował rdestowiec japoński - Reynoutria japonica.Trafiła się jeszcze jodła kalifornijska - Abies concolor.

I tak niezauważalnie opuściliśmy las.

Ta okolica nas nie interesuje. Gnamy dalej.W tym momencie znaleźliśmy się na ulicy Francuska. Stąd zerkamy na lotnisko Muchowiec.A to już ulica jako taka. W zieleni skrywa się rzeźba.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji