Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-05-18 Kraków - między RDOŚ-em a Błoniami
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15624
od września 2006

2017.11.16 19:18 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tego dnia służbowo odwiedziłem siedzibę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie. To jest w miejscu zwanym Plac na Stawach.Po załatwieniu spraw rozejrzałem się po okolicy. Oto niskie świerki pospolite - Picea abies. Zapewne odmiana "Nidiformis".

Był tam też wiąz górski - Ulmus glabra.Tak było przed wejściem do budynku. Na lewo od wejścia zauważyłem kwitnącą jasnotę białą - Lamium album. Odwiedzał ją trzmiel.

Tej roślinie towarzyszyła mierznica czarna - Ballota nigra..Na placu w okolicy tego budynku znajduje się jeszcze okazała wierzba biała w odmianie płaczącej - Salix alba"Tristis".Teraz jestem prawdopodobnie w osi ulicy Senatorska.Tutaj pod ściana budynku pojawiło się zielone towarzystwo.Nieco dalej drzew jest więcej.Oto tabliczka z nazwą ulicy.Środek placu zajmuje targowisko.Następnie spojrzałem pod nogi. Oto mniszek - Taraxacum sp. sp.Wkraczam teraz w ulicę Bolesława Komorowskiego.Tutaj rośnie okazała robinia akacjowa - Robinia pseudoacacia.

Opuszczam teraz plac. Jestem ponownie na ulicy Senatorskiej. Oto obiekty Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

W pobliży gmachu rośnie bardzo wyniosły jesion wyniosły - Fraxinus excelsior.Drugim okazałym drzewem jest dąb szypułkowy - Quercus robur.I tak znalazłem się na ulicy rotmistrza Dunin-Wąsowicza.Niedaleko skrzyżowania z ulicą Józefa Kałuży trafił się jesion wąskolistny - Fraxinus oxycarpa.Oto krótka migawka z ulicy Józefa Kałuży.A na zakończenie, oczywiście rzut oka na Błonia z ulicy Focha tuż przed skrzyżowaniem z Aleją 3 Maja.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji