Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-05-28 Chrzanów - takie sobie cztery miejsca
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15658
od września 2006

2017.11.28 21:10 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Ten krótki fotoreportaż zaczynam na cmentarzu żydowskim w Chrzanowie. Oto trawiaste miejsce tuż przed koszeniem.A poza tym była tutaj rogownica pospolita - Cerastium holosteoides.Rozwiewał się mniszek - Taraxacum sp. sp.Generalnie było zielono.

A to już park miejski przy muzeum i buk zwyczajny w odmianie zwisającej - Fagus sylvatica "Pendula". Na prawo od niego rośnie jodła pospolita - Abies alba.Nieco dalej rośnie różanecznik fioletowy - Rhododendron catawbiense.W innym miejscu rządzi stokrotka pospolita - Bellis perennis.W cieniu skrywa się wiciokrzew suchodrzew - Lonicera xylosteumA to już trzecie miejsce, czyli ulica Oświęcimska. Tutaj na jednym z klombów owocuje sasanka - Pulsatilla.A to już wierzba biała w odmianie płaczącej - Salix alba "Tristis" porośnięta przez bluszcz pospolity - Hedera helix.

Nieco dalej w żywopłocie skrywa się robinia akacjowa - Robinia pseudoacacia. Na jej pniu osiedlił się glistnik jaskółcze ziele - Chelidonium majus. Obydwa gatunki tworzą całkiem udane zbiorowisko. Tutaj ta sympatia jest daleko posunięta.Czwarte miejsce to po prostu moje podwórko i wielka kupa trocin, leżących tak sobie od ubiegłego roku. Wyrosła na nich gnojanka żółtawa - Bolbitius titubans. Uczyniłem ją bohaterką bardzo długiej sesji zdjęciowej.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji