Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-10-01 Chrzanów - od ulicy Mickiewicza do Trzebińskiej
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15682
od września 2006

2017.12.12 08:03 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tego dnia wybierałem się do Siedlca k. Krzeszowic. Z "interesariuszami" spotkałem się przy ulicy Trzebińskiej. Po drodze zobaczyłem to i owo. Na początek tytułowa ulica w barwach wczesnej jesieni.

Dalej widok pagórka po chrzanowskim dworze.Następnie park przy Muzeum.Dalszy odcinek ulicy Mickiewicza, zagrodzonej w związku z zawaleniem się kamienicy.

Kamienicę obchodzę od tyłu. Trwa jej wyburzanie.

Zerkam jeszcze na ten teren od strony ulicy Śląskiej.A to już ulica Śląska. Tutaj zwracam uwagę na to, że jesion wyniosły - Fraxinus excelsior zaczyna gubić liście.Drugie drzewo rośnie niebezpiecznie blisko budynku, ale póki co ma się dobrze.Przy ulicy Śląskiej znajduje się kamienica, przed którą zapewne nie ma świetlanej przyszłości.

A to już ulica Kusocińskiego i szpaler klonów zwyczajnych w odmianie purpurowej - Acer platanoides "Crimson King" na skraju Osiedla Tysiąclecia.Szybko przemieszczam się w kierunku ulicy Zielona.Przechodzę na drugą stronę linii kolejowej osiągając ulicę Trzebińska. Tutaj oglądam słoneczniczka szorstkiego - Heliopsis scabra w dwu fazach kwitnienia.Pobliski dworzec kolejowy Chrzanów Śródmieście jest wizytówką kolei w przeciwnym tego słowa znaczeniu. Obiekt jest zamknięty, ale pomalowany.

Oto pobliski nasyp kolejowy i widok peronów. Tam na górze jest nieco lepiej.Teraz zdecydowanie jestem przy ulicy Trzebińskiej. Na początku sesja zdjęciowa z czeremchą amerykańską - Padus serotina.Bohaterem najważniejszej sesji zdjęciowej tego dnia jest mączniak na żylistku szorstkim - Deutzia scabra. Ten grzyb to Erysiphe deutziae. Suszka mam.Idę dalej. Widać most nad Trzebińską. Tam na mnie czekają.Jednakże po drodze zauważam kwitnącą forsycję pośrednia - Forsythia intermedia.Oto kolejna grupa osiedlowej zieleni.Oto most nad Luszówką.Oto moje anty-selfie.Oto wierzba biała - Salix alba nad lewym brzegiem Luszówki.A potem pojechaliśmy do Siedlca.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji