Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-05-20 Zabrze - Miejski Ogród Botaniczny - część1
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15694
od września 2006

2017.12.17 17:46 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
W ogrodzie spędziłem sporo czasu. Z jednej strony była edukacja botaniczna. Z drugiej pokazywałem po prostu swoje Papierowe ZOO. Na razie widać ogrodzenie ogrodu.Zza ogrodzenia wyłania się głóg jednoszyjkowy - Crataegus monogyna.A to już wnętrze ogrodu, okolica mojego stanowiska pracy. Tutaj widać bardzo okazałą kalinę sztywnolistną - Viburnum rhytidophyllum.W pobliżu znajduje się płat z piwonią drzewiastą - Paeonia arborescens.

Kwitnie także laurowiśnia wschodnia - Prunus laurocerasus. Liście ucierpiały w czasie zimy, ale nic to.Na klombach kwitną ozdobne stokrotki. Wszystkie były porażone przez rdzę, zatem potem ogród definitywnie się z nimi pożegnał.Mają tutaj także skalnicę gronkowatą - Saxifraga aizoon.

I ponownie stokrotka. Aby ją sfotografować musiałem zniżyć się do jej poziomu.Oto kolejny gatunek. Po prostu zawilec wielkokwiatowy - Anemone sylvestris.

Teraz poznajemy mszaki. Oto żurawiec falisty - Atrichum undulatum.Tutaj towarzyszy mu płożymerzyk fałdowany - Plagiomnium undulatum.Część roślin szklarniowych, jako że nastał ciepły czas wystawiono na otwartą przestrzeń.I na zakończenie tego odcinka drabik drzewkowaty - Climacium dendroides.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji