Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-06-02 Oświęcim - do zobaczenia w Plantpolu
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15727
od września 2006

2017.12.29 21:46 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Na wystawie pt. W tajemniczym ogrodzie bardzo ważną rolę miały grać rośliny żywe i ledwo żywe. Część roślin otrzymaliśmy z Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu, część otrzymaliśmy z oświęcimskiego Plantpolu. Tego dnia wpuszczono mnie do hali produkcyjnej. Miałem wybrać co by mnie interesowało w szczególności. Poczułem się tam zarazem niczym kot w mleczarni oraz pies u rzeźnika.Na początku nachyłek - Coreopsis "Golden Sphaere".

Najważniejsze były żurawki - Heuchera. Oto Heuchera Paprica.Oto Heuchera Solar EclipseOto Heuchera Georgia PeachOto Heuchera Georgia Plum.Oto Heuchera Marmolade.Oto Heuchera Blondie.Oto Heuchera Electric LimeOto Heuchera ObsidianOto Heuchera Fire Alarm.Oto Heuchera Golden Zebra.

Oto Heuchera Rio.Oto Heuchera Forever PurpleOpuszczamy produkcję. Na zewnątrz rządzą petunie.

Są też żurawki Heuchera, ale w tych warunkach nie podejmuję się określenia odmian.Kolejna osobliwość to lantana pospolita - Lantana camara.

Jest też kleome ciernista - Cleome spinosa.Oto kuzynka petunii - Calibrachoa.Trafiła się też bardziej dzika odmiana nachyłka - Coreopsis.Oto mroczny przedmiot pożądania hodowców roślin. Czarne kwiaty. Tutaj jest to petunia w odmianie Czarna Mamba.Wchodzimy do kolejnej szklarni.Tutaj zwracam uwagę na wilczomlecze z gatunku Euphorbia hypericifolia. Na początku odmiana Diamond Frost.Potem odmiana Diamond Star.I jeszcze nemezja Sunset Lychee.Kolejna osobliwość to ketmia bagienna lub jak kto woli hibiskus bylinowy -
Hibiscus moscheutosSą też ketmie z grupy Hibiscia.

A przed biurowcem znajduje się trywialna sosna czarna - Pinus nigra.

Jest też krzewuszka cudowna.

Do firmy dowieziono mnie samochodem, potem odwieziono na dworzec kolejowy.
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji