Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-10-29 Chrzanów - od cmentarza do parku
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15837
od września 2006

2018.02.06 21:39 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Tradycyjnie przed wiadomym świętem trzeba zajrzeć na cmentarz. Ten, który odwiedzam znajduje się przy ulicy Balińskiej. Oto jego nowsza część.To jest moja potencjalna miejscówka. Postaram się z niej skorzystać tak późno, jak tylko to możliwe. Póki co spoczywają tutaj teściowie.Tego dnia było bardzo ponuro.Tak w tych warunkach prezentowały się zarośla położone na północ od cmentarza.Zerkam teraz w kierunku północno-wschodnim.Wracam na cmentarz. Oto opuszczona mogiła.Tutaj pomiędzy mogiłami znajduje się jałowiec wirginijski - Juniperus wirginiana.Czasami drzewa są wycinaneOto bardzo "bajerancki" krzyż cmentarny.W starszej części trafiają się interesujące dzieła sztuki sepulktralnej.Oto kolejny widok ogólny.Oto mogiła skrywająca się pod bluszczem pospolitym - Hedera helix.I kolejny motyw rodzinny. Tutaj spoczywają dziadek i babcia mojej żony. Mogiła przed i po czyszczeniu.

Opuściłem cmentarz. Idę teraz ulicą Ks. Ignacego skorupki.W pewnym momencie nieco się przejaśniło. Stało się to nad remizą Państwowej Straży Pożarnej.Potem bardzo szybko dotarłem do parku. Oto pniak po orzechu włoskim - Juglans regia. Tutaj obserwuję rozwijającą się biała tapetę.Następnie zwracam uwagę na młodego skrzydłorzecha kaukaskiego - Pterocarya fraxinifolia.

Oto jedna ze ścieżek.Oto młody buk pospolity - Fagus sylvatica.Spoglądam teraz w kierunku budynku muzeum. Widok przesłania gałązka klonu zwyczajnego - Acer platanoides.Bliżej muzeum rosną konwalie majowe - Convallaria majalis. Teraz one owocują.« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji