Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
2017-07-26 Chrzanów - w domu Urbańczyka i na mieście
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «

#15889
od września 2006

2018.02.28 07:50 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr Grzegorzek
Zaczynam od naszego oddziału wystaw czasowych, gdzie trwała wystawa pt. W tajemniczym ogrodzie. Na początku świeży pęd szparaga modrzewiowego - Asparagus umbellatus.Teraz ledwo żywa ślęzawa trójdzielna - Malope trifida.Następnie dłuższa sesja zdjęciowa ze sztandarowym produktem Plantpolu z Oświęcimia. To PRYMULA OOH LA LA. Namieszali, zatem gatunku lepiej nie dociekać.Rośliny żywe eksponowałem w taki sposób. Tutaj między innymi był onętek siarkowy - Cosmos sulphureus.

Oto trojeść antylska - Asclepias curassavica.

Oto kleome kolczasta - Cleome spinosa.Oto migawka z naszego ogrodu. Stoję pod lilakiem amurskim - Syringa reticulata. Zerkam na oczar chiński - Hamamelis mollis.A poza tym kwitnie jakaś funkia - Hosta.

W pniaku czarnego dębu zwanego Mieszko I wyrosły siewki klonu zwyczajnego - Acer platanoides.Na okoliczność naszej wystawy na klombie przed budynkiem wysialiśmy smagliczkę nadmorską - Lobularia maritima.Opuszczam nasz ogród. Oto ulica Słowackiego i pomidor.Nieco dalej rośnie sobie ostrokrzew - Ilex aquifolium, chociaż kto go tam wie, może jakiś mieszaniec.Teraz jestem w parku. Tutaj od pewnego czasu na pigwie pojawia się mączniak. Jak dla mnie to Podosphaera leucotricha. Zresztą tako rzecze Wikipedia.I jeszcze migawka z parku, tak w drodze do miejsca pracy.Po pracy, późnym popołudniem, w drodze z zakupów jeszcze co nieco uwieczniłem. Na początku park.Potem osiedle przy ulicy Jordana. To widok od strony ulicy Śląskiej.To widok miejsca za jednym z wieżowców. Tak czy owak, najważniejsze są chmury.Oto jest ZUS-landia. Jednocześnie dokumentuję wymianę sieci ciepłowniczej.

I jeszcze takie sobie chmurki nad ulicą Oświęcimską.

« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Botanika « wędrówki z Grzegorzkiem « 2017 «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji